Gündem
Giriş Tarihi : 29-01-2020 20:06

Depremzedelere yardım eli

Kayseri Sedat Kılınç İnşaat’tan, depremzedelere yardım eli uzandı

Depremzedelere yardım eli

Sedat Kılınç İnşaat, geçtiğimiz Cuma günü depremin meydana geldiği Elazığ’a gıda ve giyecek dolu yardım tırı gönderdi. Elazığ ve Malatya’ya yakın zamanda gideceğini ve vatandaşların yanında olacağını söyleyen Sedat Kılınç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Kılınç, “Kentsel dönüşüm gündeme gelmeli ve yeni binalar yerine mevcut binalar sağlamlaştırılmalı” dedi.

Bu desteklerin ülkede yaşayan iş adamlarının boynunun borcu olduğunu söyleyen Kılınç, “Elazığ’daki deprem için hem Elazığ’a hem Malatya’ya hem de ülkemize geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Ölenlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Biz de memleket olarak Elazığlıyız ve memleketimize bu konuda destek olmak zorundayız. Bu yüzden bir yardım tırı hazırladık. Burada özellikle çadırda yaşayan ailelerimize dağıtılmak üzere bir yardım tırı hazırladık. İnşallah birazdan yola çıkacak ve Sedat Kılınç İnşaatın personelleri de bu organizasyona gönüllü olarak katıldılar ve orada olacaklar. Yakın zamanda biz de orada bulunacağız İnşallah. Elazığımıza gidip vatandaşlarımıza destek olacağız. İş adamlarının vatanına olan borcu bu tarz destekler. Bu ülkede çalışıyoruz, kazanıyoruz ve bu ülkede kazandıklarımızı her alanda bu ülkeye kazandırmamız ve destek olmamız gerekiyor” dedi.

Depremin ilerleyen zamanlarda nerede olacağının belli olmadığı için tedbirli olunması gerektiğini söyleyen Kılınç, “Bugün Elazığ’da olan, yarın başka bir yerde olabilir ve bizim de bu noktada tedbirli olmamız gerekiyor. Orada çadırda yaşayan birçok insan var ve artçı depremler devam ediyor. Biz de onlara destek olmak amacıyla böyle bir tır hazırladık ve yola çıkarıyoruz. İnşallah oradaki insanların yaralarına bir nebze de olsa merhem olur ve bir katkımız olur. Yardım tırımızın içerisinde kuru gıda malzemeleri var. Onların dışında soğuk hava sebebiyle mont ve battaniyelerimiz var. üçlü paket şeklinde ailelere ulaştıracağız İnşallah. Hem kış aylarında üşümemeleri, hem de karınlarını doyurmaları adına böyle bir tır hazırladık” dedi.