Spor
Giriş Tarihi : 14-10-2019 10:46

Demir Elmaağaçlı şaşırttı

Türkiye Okçuluk Kupası şampiyonası Kayseri'de yapıldı. Şampiyon sporcumuz Demir Elmaağaçlı, memleketinde şampiyonluğa uzanamadı. Dünya Etnospor Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Erdoğan, şampiyonları kutladı.

Demir Elmaağaçlı şaşırttı

Türkiye Okçuluk Kupası müsabakaları Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Fuar Alanında yapıldı. Müsabakaları Dünya Etnospor Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Erdoğan da izledi.

Okçulukta açık hava sezonunun kapanışı Kayseri’de yapıldı. 2019 Türkiye Okçuluk Kupası müsabakalarına Kayseri Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği yaptı. Müsabakaları Dünya Etnospor Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Erdoğan, Vali Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da izledi. Defalarca dünya ve Avrupa Şampiyonalarına katılan ve Dünya Şampiyonluğu bulunan Kayserili milli sporcu Demir Elmağaçlı Makaralı Yay kategorisinde şampiyon olamadı. Evren Çağıran'ın birincilik kürsüsüne çıktığı kategoride Demir Elmaağaçlı ise üçüncü olabildi. Üç gün süren müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara madalyaları verildi.

Madalya alan sporcuları tebrik eden Dünya Etnospor Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Erdoğan “Genç arkadaşlarımızın önemli çıkış yapması okçuluğun geleceği adına bize ümit veriyor. 2020 olimpiyatları için de ümitliyiz. Allah’ın izniyle madalya almaya 2020 olimpiyatları ile başlayacağız. Kayseri Büyükşehir Belediyemize ev sahipliği için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.Dereceye giren sporcular:
Klasik Yay Erkekler: 1. Muhammed Abdullah Yıldırmış, 2. Ulaş Berkim Tümer, 3. Efe Gürkan Maraş,
Klasik Yay Bayanlar: 1. Ecem Anagöz, 2. Gülnaz Büşranur Coşkun, 3. Aybüke Aktuna
Makaralı Yay Bayanlar: 1. Ayşe Bera Süzer, 2. İpek Tomruk, 3. Yeşim Bostan
Makaralı Yay Erkekler: 1. Evren Çağıran, 2. Muhammed Yetim, 3. Demir Elmaağaçlı