Magazin
Giriş Tarihi : 13-06-2020 13:19   Güncelleme : 13-06-2020 17:33

Demet Akalın özeleştiri yaptı

Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen konserde sahneye çıkan Demet Akalın, seslendirdiği Mihriban türküsü sebebiyle sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutuldu. Tepkilerin ardından bir televizyon programına canlı bağlanan Akalın, yayın sırasında kendisi ile alay etti. 

Demet Akalın özeleştiri yaptı

Şarkıcı Demet Akalın, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı'nın İletişim Başkanlığı koordinasyonunun düzenlediği konserler sırasında seslendirdiği Mihriban performansı ile gündeme geldi. Okuduğu türkü beğenilmediği gerekçesiyle ünlü isimlerden ve pek çok sosyal medya kullanıcısından tepki aldı.

"Mükemmelim demiyorum"
Twitter’da trendlere giren şarkıcı, 2. Sayfa programını telefonla arayarak, " Twitter'da TT olduğumun farkında bile değilim. Ne yazdılarsa eyvallah. Herkesin her anı birbirini tutmaz benim için çok başarılı bir konser değildi. Ben mükemmelin demiyorum ki. 3 aydır mal gibi malak gibi yatıyorum. İlk konserde kendimi izleyemiyorum. 'Konser çok güzeldi' diyenlere yok lan neresi güzel dedim. Alişan gitti detone olduğu yerleri düzelttirdi. Ben eve geldim direkt" ifadelerini kullandı.

"3 aydan sonra.."
Aradan geçen 3 ay sonrası ilk kez sahneye çıktığını söyleyen Demet Akalın konuşmasına şu şözlerle devam etti: “O şarkıyı normalde mükemmel söylüyorum ama o gün boğazın tüm soğuğunu yedim. Ben kendimi bildiğim için takılmam böyle şeylere. Ben şarkıyı iki kere okudum ilkinde tüm sözleri olmadığı için okuyamamıştım. Olağanüstü bir performans değildi. Ben eve gelip izlediğimde evde tek gitarla yaptığım performans daha iyiydi dedim. Hiç günümde değildim. 3 aydan sonra ilk sesim no. Bir tek Mihriban'da değil diğer şarkılarda da iyi değildim.”

“Kırmızı koltuk..”
'İstanbul Yeditepe Konserleri'nde sahneye çıkan şarkıcının, daha sonrasında kendisiyle dalga geçmesi de çok konuşuldu. Abdürrahim Karakoç’un eseri Mihriban türküsünün Akalın tarafından yorumlanmış şeklini beğenmeyenler arasında şarkıcı Gökhan Özoğuz’da vardı. Özoğuz, “Kırmızı koltuk döndürmeyeninden” şeklindeki yorumuyla dikkat çekti.