Deepfreeze nedir ve nasıl kullanılır

20191101-deepfreeze-nedir-ve-nasil-kullanilir-823692-9fe3723d9f0cf18d3816.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günlük yaşantımızda hem iş hem de başka özel ihtiyaçlar için sıklıkla bilgisayar kullanmaktayız. Ancak bilgisayar kullanımı esnasında maruz kalınan kötü yazılımlar baş ağrıtabiliyor.

Birçok kişi tarafından hayatın her alanında kullanılan bilgisayar kötü yazılımlara maruz kalabiliyor. Bu da cihazın daha yavaş çalışmasına sebep olabiliyor.Bilgisayarın yavaşlamaması ve başka sıkıntılar yaşanmaması için bazı programlar kullanılması gerekmektedir. Bu programlardan bir tanesi Deepfreeze’dir. Bilgisayardaki tüm işlemler yerel disk C sürücüsünde gerçekleşir. Bilgisayar üzerinden indirilen dosyalar, resimler ve videolar C sürücüsünde birikir. C sürücüsü masaüstünde yapılan işlemleri bilgisayar yeniden başlatıldığı anda sıfırlar. Böylelikle bilgisayar zararlı yazılımlara karşı korunmuş olur. Bilgisayarın her yeniden başlatıldığı zaman programı kurmadan önce ayarlanan süzene geri dönecektir. DeepFreeze internet kafelerin sıklıkla kullandığı programdır.Bu program içerik olarak değerlendirildiğinde:
-Şifreleme özelliği vardır
-Kullanımı basittir.
-Ara yüzü anlaşılabilir düzeydedir.
-Programda aktif veya pasif yapma durumu vardır.Programın Olumsuz Özellikleri
Elektrik kesintisinde bilgisayardaki çalışmalar sıfırlanacaktır. Belli azami aralıklarla yapılan işlemleri kaydetmelisiniz.
Bu uygulama yüklüyken program yüklemek oldukça zahmetli bir işlemdir. Öncelikle program üzerinden korumayı pasif hale getirmeniz gerekmektedir.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!