Kayserispor
Giriş Tarihi : 10-01-2021 15:40   Güncelleme : 10-01-2021 17:05

Dan Petrescu Kayseri'de

Hes Kablo Kayserispor teknik direktörü Dan Petrescu geldi. Rumen Petrescu artık Kayseri'de. Petrescu Kayserispor ile ilgili neler söyledi

Dan Petrescu Kayseri'de

Süper Lig'de güzel günler geçirmeye başlayan Hes Kablo Kayserispor'un yeni teknik direktörü geldi. Ligde oynadığı 16 maç sonrasında 10 puanla kalınca teknik direktör Samet Aybaba ile yolunu ayırıp rumen teknik direktör ile anlaşmaya varan Hes Kablo Kayserispor, yeni hocasına kavuştu.

İlk açıklama
Dubai'de bulunan ve pasaport sorunlarından ötürü Kayseri'ye gelişi geciken 53 yaşındaki rumen teknik direktör Dan Petrescu, biraz önce Kayseri'ye geldi. Geçtiğimiz hafta kulüp başkanı Berna Gözbaşı ile görüşen ve Kayserispor'da çalışmayı kabul eden Rumen teknik direktör, bugün havayolu ile Kayseri'ye geldi.
Hes Kablo Kayserispor teknik direktörü Dan Petrescu ayağının tozuyla açıklama yaptı. İlk kez Türkiye'de görev alacağı için heyecanlı olduğunu söyleyen Dan Petrescu, "Çok heyecanlıyım. Çünkü ilk kez Türkiye'de görev yapacağım. Kayserispor'un başarısı için çabalayacağım" dedi.
Kayserispor'un son maçlarını izlediğini ifade eden Rumen teknik adam, "Son 2 maçını takip ettim. Sonuçla alakalı çok mutluyum. Daha iyi noktalara geleceğiz. Bunun için buradayım" yorumunda bulundu.

Kulübe geçti
VİP araç ile Erkilet Havaalanından alınan Rumen hoca sonrasında Kadir Has tesislerine gitti. Başkan Berna Gözbaşı ve yöneticiler ile biraraya gelen Rumen teknik adam sonrasında konaklayacağı otele geçecek. Yarın Hes Kablo Kayserispor ile 1,5 yıllık opsiyonlu olmak üzere resmi sözleşme yapacak olan Dan Petrescu, sonrasında takımla birlikte ilk çalışmasını gerçekleştirecek.

Haber: Halil Köktaş