Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 18-03-2020 17:10   Güncelleme : 18-03-2020 19:13

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son önlemleri açıkladı. Süper Lig için tarihi karar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni Korona Virüs önlemlerini açıkladı. Türkiye ekonomik tedbirler neler. KoronaVirüs sebebiyle Türkiye futbol ligleri tehir edildi mi. Cumhurbaşkanı Erdoğan neler söyledi. İşte ayrıntılar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son önlemleri açıkladı. Süper Lig için tarihi karar

Türkiye, Korona Virüs teyakkuzunda. Dünya'yı tehdit altına alan ve Türkiye'de de 98 kişide vuku bulan Korona Virüs'ün yayılmasının önüne geçmek için Ankara'da gerçekleştirilen Olağanüstü toplantı sona erdi. Yaklaşık 4 sat süren ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Çankaya Köşkü'nde başkanlık ettiği toplantı sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, basın toplantısı düzenleyerek alınan kararları kamuoyu ile paylaştı.

Toplantıda en çok merak edilen, alınan ekonomik tedbirler ve Türkiye'de futbol liglerinin tehir edilip edilmeyeceği oldu. Ekonomi ve Spor dünyasının da yakından takip ettiği basın toplantısında türk futbol dünyasının beklediği "ligler tehir" kararının alınıp alınmadığı yönünde idi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KoronaVirüsüne karşı alınan tedbirler arasında futbol maçlarının, spor müsabakalarının tehir edilmesi veya edileceği yönünde bir cümle kurmadı.

Yeni bir karar olmadığı için, Süper Lig başta olmak üzere alt ligler, Basketbol ve Voleybol müsabakaları oynanmaya devam edilecek. Ayrıca açıklanan tedbirler neticesinde en düşük emekli maaşı 1500 TL olurken, bir çok borç da 3 ila 6 ay arasında faizsiz bir şekilde ötelendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle oldu: 

** Her türlü salgın hastalığına karşı etkili ve köklü önlemler alınması gerekiyor. Yaşadığımız sürecin insanlık üzerinde ne gibi sonuçlar doğuracağını henüz bilmiyoruz.Yeni bir döneme giriyoruz. Türkiye'nin bu fotoğrafı avantaja dönüştürmesi şart.

** Batı ülkeleri, vatandaşlarını sahipsiz bırakmıştır.

** 2053 için 2017 için, güçlü Türkiye için hep birlikte daha çok çalışacağız. 

** Bu hastalığa yakalanan sayısı 200 Bine ulaştı. Bu hastalıktan ölen kişi sayısı 8 Bine yaklaşmıştır. 80 Bin hasta iyileşirken kalanların tedavisi sürmektedir. Türkiye, tedbirlerini süratle alarak hayata geçirmiştir. Birileri farklı şeyler söyleyebilir. Bizim bütün gayretimiz insan hayatıdır. 

** 20 Bin öğretmen atamasını gerçekleştirdik. Hayırlı olsun.

** Türkiye'nin en büyük gücü birliğidir, beraberliğidir, kardeşliğidir.

** Tedbirler, salgın ortadan kalkana kadar geçici olarak uygulanacaktır. Kalp temizilğinin yanında, vücut temizliğine de önem verelim. Tehdit geçene kadar mümkün olduğu sürece evlerinden çıkmamalıdır. Kendimiz zarar görmesek de, taşıdığımız virüs ile sevdiklerimize bulaştırarak hastalanmalarına, Allah korusun ölmelerine sebep verebiliriz.

** 65 yaş üzerindeki tüm yaşlılarımıza İstanbul'dan başlamak üzere Koruyucu Maske ve Kolonya dağıtacağız. 

** Kamu bankaları, emeklilerin ödemelerini isterlerse evlerinde yapacak.

** 2 aylık direnme sürecini de en iyi şekilde atlatacağımıza inanıyorum. 

** 100 Milyar Liralık Kaynak Setisi

** Perakende, AVM, Otomotiv, SGK primlerinin Nisan, Mayıs, Haziran ödemelerini 6'şar ay öteliyoruz. Konaklama vergisi Kasım ayına kadar uygulanmayacak.

** İç hava yolu taşımacılığında 3 ay süreyle KDV oranı Yüzde 1'e indirilmiştir.

** Esnaf ve Sanatkarların Halk Bank'a olan kredi borçlarını 3 ay süreyle ve faizsiz olarak erteleyeceğiz.

** Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında temmerrüde düşen firmaların kredi siciline mücbir sebep notu düşülecek.

** Asgari Ücret desteği devam ettirilecek.

** En düşük emekli maaşı 1500 TL'ye yükseltilmiştir.

** Emeklilerin Bayram ikramiyesi Nisan başında ödenecek.

** Tek başına yaşayan 80 yaşüstü vatandaşlarımız için, periyodik takip programını devreye alıyoruz.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA