DOLAR %
EURO %
ALTIN 461,101,52%
BITCOIN 488806-3,47%
Kayseri
20°

PARÇALI BULUTLU

16:22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Cumhurbaşkanı Erdoğan Dünyaya böyle seslendi

ABONE OL
1 Eylül 2016 17:31
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünyanın tutumunu “Bu milletime karşı yapılan terbiyesizlik değil midir” diye nitelendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biz Türkiye olarak, güvenlik güçlerimize ‘darbecilerin hepsini vurun’ diye bir emir vermedik. Yakalayın ve adalete teslim edin dedik. Ey dünya! Sizler, bize hangi gözle bakıyorsunuz” diyerek sitemkâr konuşma yaptı.

“Öldürün demedik”
Ankara’daki Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz günü Türkiye’de yaşanan darbe girişimi konusuyla ilgili dünyaya seslendi. Darbecilerin öldürülmesi konusu dünya bülteninde yer bulunca Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, konuyla ilgili olarak “O gece, 30 küsur kişi darbecilerden öldü. Lakin 241 vatandaşımız da darbeye karşı koymaya çalışırken, direnirken hayatını kaybetti, şehit oldu. Bu da gösteriyor ki; bizler, güvenlik güçlerimize kesinlikle darbecilerin vurulmasını talimatını vermedik. Kesinlikle yakalamalarını ve adalete teslim etmeleri talimatını verdik” şeklinde cümleler kurdu.

“Neyin endişesi”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sözlerini “Ey dünya! Bize hangi gözle bakıyor sunuz ? Bizler, darbecileri hainleri. yakalayıp Adalete teslim ederken sizler neyin endişesini duyuyorsunuz? Acaba bu terbiyesizlik değil midir? Bu tutum, milletime karşı yapılmış terbiyesizlik değil mi? Çalışmalarımızı kesinlikle hukuk içerisinde sürdürüyoruz. Yine de diyorum ki, geciken adalet adalet değildir. Bir an önce gereken yapılmalıdır” şeklinde görüş belirtti.

Yaşanan olaylar sırasında dünya basının görüşlerini de takip eden Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili “Dostumuzu düşmanımızı gördük” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşması içinde demokrasi şehitlerini rahmetle andığını sık sık dile getirdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP