Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 16-03-2020 19:26   Güncelleme : 16-03-2020 19:31

Cuma Namazı kılınacak mı. Camiler açık mı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş açıkladı. Türkiye sınırları içerisinde Coronavirüs tedbirleri çerçevesinde Cuma Namazı kılınacak mı. Cemaat için Korona Virüs taraması yapılacak mı.

Cuma Namazı kılınacak mı. Camiler açık mı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yeni tip Corona Virüs önlemlerine ilişkin açıklama yaptı.  Ali Erbaş açıklamasında, "Yeni tip Corona Virüs bulunduğu ortamda insanda insana hızlı bir şekilde yayılarak çok kısa bir sürede salgın haline gelmektedir. Ülkemizde vakası sayısının artmaya başlamasıyla birlikte kamu otoritesi tarafından insanların bir araya geldiği organizasyonlar iptal edilmiştir. Yaşanan olağanüstü durum dikkate alındığında cami ve mescitlerde namazların cemaatle beraber kılınmasına devam edilmesi halinde virüsün yayılma tehlikesi vardır. Bu amaçla İslam dini insan hayatını tehlikeye atacak uygulamalara mahal vermez" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Yeni tip Koronavirüsün yayılma tehlikesi ortadan kalıncaya kadar Cuma namazı başta olmak üzere cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verilmesi gerekli hale gelmiştir. Camiler, münferiden namaz kılmak isteyenler için açık kalacaktır. Cemaatle namaz kılınmayacak. Cuma namazı zaten kılınmayacak. Dolayısıyla bir Müslüman kardeşimiz caminin yakınındaysa ferdi olarak camiye gidebilir namazını kılabilir. Camilerde cemaatle namaz kılınmayacak münferiden kılınacak" cümleleri kurdu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA