Gündem
Giriş Tarihi : 07-05-2020 20:45   Güncelleme : 07-05-2020 20:45

Covid19 maske fiyatı belli oldu

Ticaret Bakanlığı tekrar satışına izin verilen coronavirüs maskelerinin tavan fiyatını belirledi. Korona virüs maske fiyatları

Covid19 maske fiyatı belli oldu

Günlerdir Türkiye'nin gündemini meşgul eden Coronavirüs cerrahi maskelerin tavan fiyatları belli oldu. Milyonlarca insanın ücretsiz ulaştığı ancak bir okadar da ulaşamadığı Covid19 maskesi ile ilgili Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı, cerrahi maskelerin perakende satış tavan fiyatını belirledi. Bu fiyat noktasında belirlenen noktalarda maske satışı gerçekleştirilebilecek.

Covid19 fiyatı
Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından salgınla mücadelede normalleşme takviminin açıklandığı, 4 Mayıs 2020 tarihli Kabine Toplantısı sonrası alınan kararlar çerçevesinde cerrahi maskelerin perakende satış noktalarında satışı mümkün hale gelmiştir. Bu çerçevede marketler, eczaneler, tıbbi cihaz satışı yapan medikal firmalar ve elektronik ticaret platformu üzerinden cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir. Hedefimiz en yaygın ağ ile vatandaşlarımızın en hızlı ve kolay bir şekilde cerrahi maskeleri temin etmesini sağlamaktır. Cerrahi maskeler, adedi KDV dâhil en fazla 1 (bir) Türk Lirası olacak şekilde tüketicilerimize satışa sunulacaktır. Bu fiyatın üzerindeki satışlar “fahiş fiyat” olarak değerlendirilecektir" denildi.

Yarın başlıyor
Bu kapsamda, 8 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla ilk etapta, salgının en yoğun görüldüğü İstanbul’da, akabinde büyükşehirlerden başlamak üzere hızlı bir şekilde diğer illerdeki marketlerde de cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir. Cerrahi maskeler standart 10'lu ve 50’li paketler halinde satışa sunulacak.