Gündem
Giriş Tarihi : 19-05-2020 14:59   Güncelleme : 19-05-2020 14:59

Çopuroğlu'dan Kadir Gecesi ve 19 Mayıs Bayram mesajı

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Kadir Gecesi ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı

Çopuroğlu'dan Kadir Gecesi ve 19 Mayıs Bayram mesajı

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, 1000 aydan daha hayırlı olduğuna inanılan mübarek Kadir Gecesi ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Spor Bayramı münasebetiyle ile bir mesaj yayınladı.

19 Mayıs gururu
AK Parti İl Başkanı Çopuroğlu 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili mesajında, "19 Mayıs 1919 Samsun’da yakılan istiklal meşalesinin ve devamında Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının müjdecisi olmuştur. Milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum” dedi.  Başkan Çopuroğlu, milli ve manevi günlerimizin bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle alışılmış olan kutlamalarını gerçekleştiremediklerini ifade ederek, bu yıl yaşanan ve herkesi üzen bu gelişmenin gelecek yıl son bularak hep birlikte bayramları, özel günleri kutlayacaklarını dile getirdi. Çopuroğlu, "19 Mayıs 1919, Samsun’a çıkışla birlikte Gazi Mustafa Kemal’in Kurtuluş Savaşı'nı başlatmasının tarihi olmuştur. 19 Mayıs 1919 milletimizin kendi özgür iradesine, istiklal ve istikbaline her koşulda sahip çıkacağını tüm dünyaya ilan ettiğini tarihtir. Milletimizin bağımsızlığın müjdecisi olan bugün yine milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde, azimle, cesaretle, büyük bir kararlılıkla ve inançla verdiği o eşsiz mücadele ile Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırılmıştır. Bağımsızlık mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs 1919 tarihinin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, ülkemizin teminatı olan gençlerimize ne kadar değer verildiğinin de bir göstergesi olmuştur. Gençlerimiz bizim geleceğimizin teminatıdır. Bizlerde bugün gençlerimize verdiğimiz değer ile onların yetişmesinde sağlanan imkânlar en üst seviyeye çıkartılmıştır.  Partimizde her zaman gençleri önemli bir noktaya koyarak, onların milli ve manevi, günümüz şartlarına uygun en iyi eğitimler alarak ülkelerine katkı sağlayan birer fert olmalarını sağlamakta ve gençlerimizle gurur duymaktayız.  Bu vesile ile milletimizin özelliklede gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için Kurtuluş Savaşı başta olmak üzere bugüne kadar ülkemizin birlik ve bütünlüğü için şehit olan kahramanları rahmetle yâd ediyoruz" dedi.

Kadir Gecesi mesajı
Başkan Çopuroğlu, mübarek Kadir Gecesi ile ilgili olarak da "Bizleri, öncelikle manevi iklimi büyük olan böylesine kıymetli, bereketli, izzetli bir geceye eriştirdiği için Rabbimize hamd  ediyoruz. Bin aydan daha hayırlı gece olarak ifade edilen Kadir Gecesinin her yönüyle  birçok önemi vardır. Yüce Rabbimiz bu gecede gönderdiği Kur’an-ı Kerim ile insanları muhatap almıştır. Son ve mükemmel din olan İslam dinimizle insanlığı şereflendirmiştir. Hepimizin de bildiği gibi, mübarek Kadir Gecesi için Kur’an-ı Kerim’de müstakil bir sure tahsis edilmiştir. Rabbimiz, Kadir suresinin son ayetlerinde, “O gece melekler ve ruh, Rablerinin izniyle her bir iş için iner dururlar. O gece tan yeri ağarıncaya kadar esenlik doludur” buyurmuştur.  Bu sebeple bu gecenin kıymetini bilme, bütün insanlık için  geçerli olduğunu idrak etme, tefekkür etme ve gafletten uyanma gecesidir. Kadir Gecesi, Kur’an-ı Kerim’den uzak kalan ümmetin Kitab’ın vahyi ile buluşması için bir vesile, bir hatırlatıcı, öze dönüş için bir imkan, geçip giden ömrün muhasebesi için bir işaret taşıdır. Bu gece, inananlara Rabbimizin bir ikramıdır.  Kadir Gecesi Kur’an’ı öğrenme ve Rasulullah’ı tanıma, Kuranın fazilet ilkeleri doğrultusunda yaşama ve her türlü kötülüğü terk etme vesilesi olarak kabul edilmelidir. Bu geceyi ibadet ve dua ederek, en iyi şekilde değerlendirmek gerekir. Bu itibarla,başta milletimizin olmak üzere gönül coğrafyamızın, bütün İslâm âleminin mübarek Kadir Gecelerini en güzel duygularla tebrik ediyor, Kadir Gecesinin feyz ve bereketinden hepimizin nasiplenmesini, dua ve niyazlarımızın kabul olmasını, topyekûn insanlığın ve bilhassa İslâm dünyasının yaşadığı sıkıntılardan bir an evvel kurtulmasını, Ramazan Bayramına sağlık, afiyet içerisinde, huzur ve mutlulukla erişebilmeyi Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum” cümleleri paylaştı.