Gündem
Giriş Tarihi : 17-05-2020 16:12   Güncelleme : 17-05-2020 16:35

Çolakbayrakdar biletini aldı

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na özel Tarihi Yolculuk bileti aldı

Çolakbayrakdar biletini aldı

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar da, Tarihi Yolculuk bileti aldı. Türk Hava Yolları (THY) tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’na özel TK1919 sefer sayısı ile gerçekleştirilecek olan tarihi bir uçuşta hatıra biletiyle yerini aldı. Başkan çolakbayrakdar, aldığı bileti sosyal paylaşım sitelerinde takipçileriyle paylaştı.

"Milli uyanışın sembolü"
Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Başkan Çolakbayrakdar, 19 Mayıs’ın Milli uyanışın sembolü olduğunu söyledi. Başkan Çolakbayrakdar, "19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak, milletle birlikte İstiklal mücadelesinin meşalesini yaktığı gündür. 19 Mayıs 1919 günü, Türk Milleti'nin kendi kaderinde ve ülke yönetiminde söz sahibi olmasının miladıdır. O gün yanan İstiklal ve Bağımsızlık Meşalesi'nin alevleri bu gün çok daha güçlü şekilde milleti aydınlatmaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, geleceğin güçlü Türkiye’sinin gençlerin omuzlarında yükseleceğini bildiği için bugünü gençlerle özdeşleştirmiştir ve bu bayramı onlara hediye etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da gençlerimizin nice büyük başarılarıyla taçlanacak ve ebediyen yaşayacaktır" dedi.

Başkan Çolakbayrakdar, "Bu duygu ve düşüncelerle muasır medeniyetin tüm imkanlarından yararlanmamızı sağlayan Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Tüm hemşerilerimin Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum" ifadelerini paylaştı.

Palancıoğlu sessiz
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh büyükkılıç da, THY'nin bu uygulamasına katıldı. Sosyal paylaşım sitesindeki hesabından biletin fotoğrafını yayınlayan Başkan Büyükkılıç, "Muhteşemsiniz Türk Hava Yolları... Gazi Mustafa Kemal’in Milli Mücadele’yi başlattığı Samsun’a düzenlenen bu özel sefer için ben de yerimi ayırttım" cümlesi paylaştı.
Diğer yandan, geçtiğimiz günlerde Atatürk düşmanı olan tarihçi Kadir Mısıroğlu'nun ölüm yıldönümünde rahmet okuyarak büyük tepki gören Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'nun bu uygulamaya katılıp katılmayacağı merak konusu oldu.