Gündem
Giriş Tarihi : 09-08-2020 18:46   Güncelleme : 09-08-2020 18:46

Çocuklarını kurtarmak isterken baba da öldü

Kayseri son dakika haberi. Sarıoğlan son dakika haber. İsmail Çoban, çocuklarını kurtarmak isterken canından oldu. Baba ve çocukları ölü bulundu

Çocuklarını kurtarmak isterken baba da öldü

Kayseri'de hafta sonu geldi, yine ocaklara ateş düştü. Artık her hafta sonu serinlemek için suya giren ve acı haberi gelen vatandaşların haberleri önrümüze gelir oldu. Bu kez kötü haber Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinden.

Serinlemek için ırmağa giren 2 çocuk boğuldu, baba da saatler sonra cansız halde bulundu. Kaylseri'nin en önemli mobilya kuruluşlarından birisi olan Mondi'de çalışan İsmail Çoban, iki çocuğunu kurtarmak istedi. Ancak ne çocukları ne de kendisi kurtulamadı.

3'ü de öldü
Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesine bağlı Ömerhacılı Mahallesine gelen İsmail Çoban ile çocukları 14 yaşındaki Eyüp Çoban ve 10 yaşındaki Azra Çoban, serinlemek için Kızılırmak nehrine girdi. Eyüp ile Azra'nın akıntıya kapılması üzerine baba İsmail Çoban, çocuklarını kurtarmak istedi ancak baba da akıntıya kapıldı. Vatandaşlar yardım etmeye çalıştı. Ancak 14 yaşındaki Eyüp ile 10 yaşındaki Azra, boğularak hayatını kaybetti. AFAD, jandarma ve arama kurtarma ekipleri, iki çocuğun cansız bedenini sudan çıkarırken, olaylar bir kaç saat sonra baba İsmail Çoban da sudan cansız bir şekilde çıkarıldı.