Gündem
Giriş Tarihi : 12-06-2020 15:17   Güncelleme : 12-06-2020 15:37

Çocuklar Türk İslam Alimlerini öğreniyor

Kocasinan'da parklardaki panolarda bulunan Türk İslam Alimlerinin biyografileri, miniklerin kişisel gelişine katkı sunuyor. Türkiye'de bir ilk kabul edilen uygulama pek çok kişiden takdir kazandı.

Çocuklar Türk İslam Alimlerini öğreniyor

Kocasinan’da parklarda bulunan panolarda yer alan Türk İslam Alimlerinin biyografileri, çocukların gelişimi için önemli bir adım olduğu kaydedildi. Türkiye’de bir ilk olarak bilinen uygulamanın eğlenirken öğrendiren başarısı takdir edildi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yapılan çalışmayla çocukların parklarda kişisel becerilerini geliştirmenin yanı sıra Türk İslam Alimleri hakkında bilgi sahibi olacaklarını söyledi.

Yeni projeyle gençlerin nasıl bir nesilden geldiklerini öğreneceklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan bölgesinde her gün binlerce insanın hoşça vakit geçirmek için uğradığı parklar çocukların vazgeçilmez mekanları arasında yer almaktadır. Çocuk ve yetişkinlerin günlük yaşamının bir parçası olan parklarımızı, daha da güzelleştirmek ve gönül rahatlığıyla kullanılması için yoğun gayret sarf ediyoruz. Hijyenik hale getirdiğimiz parklarda yeni bir çalışmamızı hemşerilerimizin hizmetine sunduk. Yeni uygulamamızla çocuklarımız hem eğlenecek hem de öğrenecek. Yapmış olduğumuz bütün projeler geleceğimizin teminatı evlatlarımız içindir. Bütün gayretimiz; çocuklarımızın daha iyi bir Kocasinan ve daha güzel bir Kayseri’de yaşamaları içindir.” ifadelerini kullandı.

Türk İslam Alimleri hakkında bilgi amaçlı notların yer aldığı panoları birçok parka yerleştiren Kocasinan Belediyesi, bu uygulamayı daha sosyal içerikli çalışmalarla bütün parklarda yaygın hale getirmeyi hedefliyor.