Çocuk Eğitimine Destek Veren Mobil Uygulamalar Nedir?

20210119-cocuk-egitimine-destek-veren-mobil-uygulamalar-nedir-951928-1eb516a7ea3380e72a70.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Okul çağında olan çocukların gelişimi yetişkinler için çok önemli konulardan biri haline geliyor. Ebeveynler çocukların kişisel gelişimine katkı sağlayacak mobil uygulamaları merak ediyor. Çocuk eğitimine destek veren mobil uygulamalar oldukça tartışılan bir konu olarak ilgi çekiyor. Çocuk Eğitime Destek Veren Mobil Uygulamalar Nedir?Zaman ilerledikçe kullanım alanı genişleyen teknolojilerden biri olan telefonlar çocuklar için hem yararlı hem yararsız işlevli araçlardan olmaya devam ediyor. Okul çağında olan çocukların eğitimine destek olmak için yetişkinler uygulama aramaya devam ediyor. Çocuk eğitimine destek veren mobil uygulamalardan bazıları Astronomi, doğa, hafıza, interaktif sınıf, müzik, resim, yabancı dil başta olmak üzere birçok kategoriden eğitim veriyor. iOS ve Android cihazlar için oluşturulan eğitici programlar şu şekilde.

Çocuğunuzun eğitimine destek olacak mobil uygulamalar:

Stack the Countries:Fotoğraf ve animasyonlarla çocuğunuza temaları (ülke, başkent, kıta, bayrak, ülke şekli gibi) öğretebilen ve çocuğun genel kültürel seviyesini daha üst seviyeye çıkarabilen bir uygulamadır.
Otsimo: Uygulama, otizmli çocuklar için mağazadan ücretsiz olarak temin edilebilen 50’den fazla oyun içeriyor.
Algo Dijital: Çocuklarınıza kod yazmayı öğretmek için tasarlanmış, TEGV tarafından geliştirilen bir uygulamadır, algoritmik düşünmenin gelişmesine yardımcı olur.
ClassDojo: 6- 14 yaşa arası uygun olan uygulama, sınıf ortamına hazırlık sağlar, çocuklara ödev, eğitim setleri, eğitici oyunlar ve çok daha fazlasını geçme hakkı verir.
NASA Kids Club: Çocukların NASA web sitesi üzerinden bilgiler edinebileceği, uzaya yönelik oyunlar oynayabileceği bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Daha küçük yaştaki çocuklar içinse uzayı boyama gibi basit ve eğlenceli bölümü var.
Mental UP: Eğlenceli ve eğitici bir zeka oyunu uygulaması olan Mental UP, Türkçe, matematik, hafıza, dikkat ve geometri oyunları aracılığıyla çocuğunuzun gelişiminde katkıda bulunuyor.
Star Walk 2: Konum bilginizi kullanarak gece gökyüzündeki yıldızların yönünü size gösterecek kadar ileri olan bu uygulama ücretsiz fakat uygulama içi satın alımları mevcut.
Laser Overload: Deney yapmak isteyen, bilgi için yanıp tutuşan, öğrenmek için çok soru soran çocuklarınız için indirebileceğiniz bir uygulama olan Laser Overload, elektriğin yönünü ayarlayarak bataryaya güç vermek temalı bir oyunla kullanıcılarla buluşuyor.
Novakid: Novakid, faydalı eğitim videoları ve oyunlarla harmanlanmış uygulamasında çocukluklara rahatlıkla İngilizce öğretmeyi amaçlıyor.
Sago Mini World: Rengarenk tasarımıyla birlikte ebeveynlerin çocukları için fazla tercih ettiği Sago Mini World, ufak çocuklarınıza hitap eden oyunları ve zeka gelişimlerine katkı sağlayacak, empati ve yaratıcılığa teşvik eden etkinlikleriyle birlikte sizlere tavsiye edebileceğimiz uygulamalar arasında yerini alıyor.
Monument Valley 2: Monument Valley 2 (Monument Valley 2) çocukların analitik becerilerini geliştirmek için iddialı bir uygulamadır. Geometrik sınırları ve bulmaca sistemini aşarak çocukların geleceğine katkıda bulunmaya yardımcı olur.
Drawing Desk : Çocuğunuzun görsel zekasını geliştiren, temel grafik işlerini düzenleyen ve çizim yapabileceği bir uygulama olan 4 farklı çizim modelini içeren bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle küçük yaşlarda çocuğunuzda çizim konusunda yatkınlık sağlıyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!