Coca-Cola İçecek 2021 6 Aylık Bilanço Analizi / Ak Yatırım – (12.08.2021)

featured

KayseriTempo – Coca-Cola İçecek 2021 6 Aylık Bilanço Analizi / Ak Yatırım – (12.08.2021)

Endeksin Üzerinde Getiri
Cari Fiyat: 86,55TL
12-ay Fiyat Hedefi: 98,00TL

– Coca-Cola İçecek (CCİ), 2Ç21’de net karını bir önceki senin aynı dönemine göre %87 artış ile 721 milyon TL’ye yükseltmeyi başardı. Net kardaki artışta geçtiğimiz yıla göre iyileşen operasyonel performansın etkili olduğunu görüyoruz. Şirket’in son bir yıllık dönemde hacim büyümesinde satış miksi ve birim gelir odaklılığının etkilerini birinci çeyrekte olduğu gibi ikinci çeyrekte de görmeyi bekliyorduk. Yurt içinde %18, yurt dışında ise %21 hacim büyümesi bizim öngörülerimiz ile uyumlu gerçekleşti. Sonuç olarak %61 artış gösteren ciro, bizim tahminimize paralel oluştu.

– Şirket’in karlılığı beklentilerimizle benzer şekilde artış gösterdi. FAVÖK marjı yıllık bazda 0,5 puan artış ile %22,9’a ulaştı (AK Yatırım beklentisi: %22,9). Dolayısı ile 1,33 milyar TL olan FAVÖK’ün de 1,34 milyar TL tahminimizle yakın gerçekleşmesini sağladı (konsensüs: 1,29 milyar TL).

– Operasyonel sonuçların benzer, vergi gelirlerinin ise yüksek gelmesine rağmen, net karın beklentiler dahilinde gerçekleşmesinin sebebi finansal gelirlerin tahminlerin bir miktar gerisinde kalmasından kaynaklanmaktadır.

– Şirket, bütçe üzeri ilk yarı gerçekleşmesi sonrası 2021 tahminlerinde ciro tarafında hem satış hacmi beklentisinde hem de birim fiyatlarda yukarı yönlü revizyon yaptı. Dolayısı ile sonuçlar beklentiler dahilinde olmasına rağmen, hedeflerde yukarı yönlü revizyon yapılmasının hisse üzerinde olumlu etki yapabileceğini düşünüyoruz.

– CCİ için 98 TL/hisse hedef fiyatımız ve ‘Endeksin Üzerinde Getiri’ tavsiyemiz bulunmaktadır.

Kaynak: Ak Yatırım

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!