Claude Steiner kimdir? Claude Steiner kitapları ve sözleri

claude-steiner-kimdir-claude-steiner-kitaplari-ve-sozleri-293432.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Psikoterapist,yazar Claude Steiner hayatı araştırılıyor. Peki Claude Steiner kimdir? Claude Steiner aslen nerelidir? Claude Steiner ne zaman, nerede doğdu? Claude Steiner hayatta mı? İşte Claude Steiner hayatı…

Psikoterapist,yazar Claude Steiner edebi kişiliği, hayat hikayesi ve eserleri merak ediliyor. Kitap severler arama motorlarında Claude Steiner hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. Claude Steiner hayatını, kitaplarını, sözlerini ve alıntılarını sizler için hazırladık. İşte Claude Steiner hayatı, eserleri, sözleri ve alıntıları…

Doğum Tarihi: 6 Ocak 1935

Doğum Yeri:

Claude Steiner kimdir?

Claude Steiner Kitapları – Eserleri

 • Akıllı Bir Kalple Duygusal Okuryazarlık
 • Güç Oyunları- Gücün Öteki yüzü

Claude Steiner Alıntıları – Sözleri

 • Sevgiyi gösterememe hali duygusal hırsızlıktır (Akıllı Bir Kalple Duygusal Okuryazarlık)
 • …özrün asıl amacı Kurban’a incitilme durumu ile ilgili olarak daha iyi hissetme şansı vermektir. (Akıllı Bir Kalple Duygusal Okuryazarlık)
 • …özür ne kadar iyi iletirilirse iletilsin tek taraflı özre yer yoktur ve tek taraflı özür önemli değildir. (Akıllı Bir Kalple Duygusal Okuryazarlık)
 • Kozmik bir toza dönüşmeden önce hayatın ne kadar kısa, başarılarınızın, hatalarınızın ne kadar gelip geçici, acılarınızın, zevklerinizin nispeten ne kadar önemsiz olduğunu fark ederek ve evrende ne kadar önemsiz olduğunuzun farkına vararak ‘Erdemi’ bulursunuz. (Akıllı Bir Kalple Duygusal Okuryazarlık)
 • Duygularının farkında olmayan insanlar, başkalarına da büyük duygusal acılar verebilirler. Kabul edilmemiş, onaylanmamış olan güçlü duygular, gerçekçi olmayan aşırı davranışlara neden olur. İnsanlar yaptıkları duygusal veya fiziksel davranışlarıyla, ailelerini ve arkadaşlarını istismar ederler ve bu yüzden de suçluluk hissederler.. (Akıllı Bir Kalple Duygusal Okuryazarlık)
 • Olumsuz ve zarar verici iletileri almak, tanınma açlığımızı giderdikleri için, hiçbir ileti almamaktan daha iyidir. (Akıllı Bir Kalple Duygusal Okuryazarlık)
 • Aynı şekilde, insanlar yetersiz ileti aldıklarında, ileti açlığı çektiklerinde; varlıklarının onanması için olumsuz iletileri alırlar ve verirler. Ama olumsuz iletiler, tuzlu ve çürümüş yiyecekler gibi, insanları hasta eder. (Akıllı Bir Kalple Duygusal Okuryazarlık)
 • Bir özür transaksiyonunun tamamlanması için tam olarak işitilmesi, üzerinde düşünülmesi ve karşılık verilmesi gerekir. (Akıllı Bir Kalple Duygusal Okuryazarlık)
 • Kendi duygularımızın ve çevremizdeki duyguların farkında olmamız, bizim durağan, işe yaramayan, farkında olunmayan, kontrolsüz duyguların yerine yaratıcı duygularımızın ortaya çıkmasını sağlar. (Akıllı Bir Kalple Duygusal Okuryazarlık)

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap