Gündem
Giriş Tarihi : 28-11-2019 11:09   Güncelleme : 28-11-2019 13:49

Cinayet sanıklarına ceza yağdı

Bursa İnegöl haberi. Cinayette tutuklu olan Tunay K ve Ünal Demiray cezalarını aldılar. İşte ayrıntılar

Cinayet sanıklarına ceza yağdı

Bursa’nın İnegöl ilçesinde meydana gelen silahlı çatışmada bir kişinin öldüğü, iki kişinin de yaralandığı olayda yargılanan şahısların davaları sonuçlandı. Cinayette tutuklu olan sanıklara 40 yıl hapis cezası verildi.

Ne olmuştu
Olay 2016 Ağustos ayında Mahmudiye Mahallesinde bulunan büfede meydana geldi. 31 yaşındaki Tunay K ve 32 yaşındaki Erkan M, iddiaya göre alacak verecek nedeniyle 35 yaşındaki Ünal Demiray ile büfede bir araya geldiler. Masada oturan 3 kişi arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Çıkan kavgada silahlar konuştu. Ünal Demiray, araç içerisinden çıkardığı pompalı tüfekle Tunay K (31) ve Erkan M (32) üzerine ateş etmeye başladı. Bu sırada Kartal ve Menteş de üzerlerindeki silahla karşılık verdiler. Çıkan çatışma sonucunda Tunay K ayaklarından yaralanırken, Erkan M ise göğsüne aldığı kurşunlar neticesinde ağır yaralandı. Çatışmada bacağında yaralanan Ünal Demiray ise aracına binerek olay yerinden hızla uzaklaştı. Silahlı çatışma sonucunda Erkan M ve Tunay K olay yerine gelen ambulanslarla İnegöl Devlet Hastanesi acil servisine kaldırıldı. Karakola giderek teslim olan Ünal Demiray, ise ekipler tarafından özel bir hastanenin acil servisine götürülerek tedavi altına alındı.

Silahlı çatışma sonucunda göğsüne isabet eden kurşunlar sonucunda ağır yaralanan Erkan M acil serviste yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Bacaklarından yaralanan 31 yaşındaki Tunay K ise Bursa Yüksek İhtisas Hastanesine sevk edildi. Olayın ardından cinayet zanlısı Ünal Demiray tedavisi sonrası çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Karar
2016 yılında bu yana İnegöl Ağır Ceza mahkemesinde yargılanan şahıslar son kez hakim karşısına çıktı. Karar duruşmasında Ünal Demiray, alacak verecek yüzünden bir araya geldikleri ve yaşanan tartışma neticesinde kendisine ateş edildiğini, kendini korumak için karşılık verdiğini söyledi. Mahkeme heyeti, Ünal Demiray’a kasten adam öldürme ve yaralama suçlardan dolayı 33 yıl hapis ceza verirken, Tunay K ise tehdit ve hakaret suçlarından dolayı 7 yıl hapis cezasına çaptırıldı.