Gündem
Giriş Tarihi : 11-08-2020 01:16   Güncelleme : 11-08-2020 01:16

Çiftçiler genel kurula gidiyor

26 Ağustos günü Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi 67. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirecek.

Çiftçiler genel kurula gidiyor

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi 67. Olağan Genel Kurulu’nu 26 Ağustos Çarşamba günü Covid-19 tedbirleri kapsamında yapılacak.

Covid-19 tedbirleri kapsamında özel önlemler alınarak Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi 67. Olağan Genel Kurulu 26 Ağustos Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında alınan önlemler ışığında yapılacak olan genel kurul hakkında konuşan Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, “Gönül ister ki genel kurulumuzu her zaman ki gibi 10 binden fazla çiftçimizin katıldığı şölen havasında yapalım. Ancak pandemi nedeniyle yaklaşık 2 bin 500 çiftçinin katılımıyla yapacağız” dedi.

Seçime giden çiftçiler, daha önce genel kurullarını Kadir Has Spor Merkezi’nde şölen havasında gerçekleştirmişti. Fabrikanın 12 bin metrekarelik bir alanda Pancar Ekicileri Kooperatifi 67. Olağan Genel Kurulu özel önlemler alınarak gerçekleştirilecek. 2 bin 500 kişinin katılacağı genel kurul öncesinde Valilik, İl Sağlık Müdürlüğü ve Pandemi Kurulu ile öncesinde istişare yaptıklarını belirten Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay tüm önlemlerin alınacağını belirtti. Yapılacak genel kurul hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Akay, “Daha kontrollü ve şartlara uygun olacağını düşündüğümüz için 12 bin metrekarelik alanda yaklaşık 2 bin 500 çiftçimizin katılacağı bir genel kurul yapacağız. Gönül isterdi ki her zaman şölen havasında yaptığımız genel kurulumuzu aynı şekilde yapalım. Ancak, pandemi dolayısıyla yaklaşım 2 bin 500 çiftçimizle ile yapacağız.  Şimdiden yapacağımız genel kurul çiftçilerimiz için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.