Gündem
Giriş Tarihi : 08-04-2020 16:50

Çiftçi heyeti oluşturulmalı

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Kazım Yücel, çiftçi heyetinin oluşturulması gerektiğini savundu

Çiftçi heyeti oluşturulmalı

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, şehir dışından gelen ithal gübrelerin satış fiyatlarının kontrol altına alınmasını, çiftçi heyeti kurulması ve çiftçilerin dertlerinin dinlenmesi gerektiğini söyledi.

"Korona virüs belasıyla ugraşırken, bilelim ki, yazın aç kalabiliriz" diyen Kazım Yücel, "Hatta dahası da var bu kez paramızla ithalat dahi yapacak ülke bulamayız. Sanayicimize, işçimize, işverenimize, evde ihtiyaç sahibimize nasıl sahip çıkmaya çalışıyor isek, tarlası olan çiftçimize tohum, gübre, ve her tür imkanı seferber etmek için tamda bugün zamanı" diyerek "Belediyeler, şehir dışından gelen ithal gübrelerin satış fiyatlarını kontrol altına almalı, Belediyeler, tohum satıcılarını kontrol altında tutmalı, karaborsayı önlemeli, Belediyeler, nohut üretimleri gibi konularda sılaj mikserleri gibi ihtiyaçları bölgelere hibe etmeli, Belediyeler, gübre ve tohum alımlarında ilk el olup, ciddi fiyat indirimleri saglayabilir. Valilik ve kaymakamlıklarımız, ekim için bir bütçe ayırt etmeli ve tam tespitle yerine ulaştırmalı. 16 ilçe belediye başkanı, Ziraat Odası başkanları, kırsal alan muhtarları, bir çiftçi heyeti oluşturularak ve dertleri pür dikkat dinlenmeli" cümleleri kurdu.