Siyaset
Giriş Tarihi : 21-04-2020 18:00   Güncelleme : 23-04-2020 08:29

CHPli belediyelere de teşekkür etti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Covid19 salgınında kurallara riayet eden tüm belediye ve çalışanlarına teşekkür ederken CHPli belediyelere de teşekkür etti.

CHPli belediyelere de teşekkür etti

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, sosyal paylaşım sitesindeki hesabından yazılı bir açıklama yaptı. Özhaseki, pandemi kurullarıyla hareket eden CHP'li belediyelerde dahil tüm belediyelere teşekkür ettiğini dile getirdi.

Teşekkür etti
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, "Covid 19 ile mücadelede koordinasyon ve işbirliği çok önemlidir. Devletin bütün birimleri kenetlenmişken başına buyruk hareket etmek ancak bu mücadeleyi aksatmak olacaktır. Valilikler öncülüğünde belediyelerimiz muazzam bir mücadele sürdürüyor. Pandemi Kurullarının üyesi olarak hareket etmek varken fevri işler yapan belediyeler, ancak mücadelenin zayıflatılmasına hizmet ederler. Siyasi hesaplar uğruna Korona Virüs ile mücadelemizi sekteye uğratırlar. Pandemi Kurullarıyla hareket eden bazı CHP'li belediye başkanlarının da arasında olduğu tüm belediye başkanlarına teşekkür ediyorum" dedi. 

"Fevri hareket"
CHPli Ekrem İmamoğlu'nun başkanı olduğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ilgili de konuşan Mehmet Özhaseki, "Aksi tavırda hareket eden CHP'li belediyeleri anlayamadığımızı ve yaptıklarının mücadelemizi zayıflattığını ifade etmek isterim. Devlet ve millet el ele vermişken, muazzam bir koordinasyon ve ahenk sağlanmış iken fevri hareket etmek fayda sağlamaz aksine düzensizlik oluşturur. Konunun değerlendirilmesini kamuoyunun vicdanına bırakıyorum" cümleleri kurdu.