Siyaset
Giriş Tarihi : 09-09-2020 14:46   Güncelleme : 09-09-2020 14:46

CHP'de 97.yıl gururu

Cumhuriyet Halk Partisi, kuruluşunun 97.yıl dönümünü kutladı. CHP kayseri İl Başkanı Ümit Özer ve kurmayları Atatürk anıtına çelenk bıraktı.

CHP'de 97.yıl gururu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), kuruluşunun 97.yıl dönümünü kutladı. Tüm yurtta olduğu gibi Kayseri'de de CHP'nin kuruluş yıldönümü gururla kutlandı. Bugün sabah CHP kayseri İl başkanı Ümit Özer ve kurmayları, Atatürk anıtına çelenk bırakıp saygı duruşunda bulundular. 

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, yaptığı açıklamasında "Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım, Temellerini 4 Eylül 1919'da Sivas Kongresinde attığınız, 9 Eylül 1923'te de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi'nin, bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız.Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti'nin emperyalizm karşısındaki kararlığını, Kuvayı Milliye'nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97' nci kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz. Yegane amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye'yi inşa etmektir. ilke ve Devrimleriniz ile I I . Yüzyıla Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz.
Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir" dedi.

Başkan Ümit Özer, "Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi'nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz" ifadelerinde bulundu.