Siyaset
Giriş Tarihi : 01-05-2020 12:28   Güncelleme : 01-05-2020 12:28

CHP Başkanı 1 Mayıs mesajı verdi

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, 1 Mayıs İşçi Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

CHP Başkanı 1 Mayıs mesajı verdi

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, 1 Mayıs İşçi Bayramı ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında "Her yıl coşku ve gelecek güzel günlere olan sonsuz inancımızla kutladığımız 1 Mayıs’ı  bu yıl ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle alanlarda kutlayamıyoruz.  Ama Cumhuriyet Halk Partisi olarak alanlarda olsak da olamasak da emeğin yanındaki duruşumuz hiç değişmeyecek. Her zaman ve her koşulda emeğin yanında, emekçinin haklı mücadelesinin yanında olmaya devam edeceğiz" dedi. 

CHP İl Başkanı Özer, "Neo liberal politikaların hüküm sürdüğü ülkemizde emekçinin hakkı gözetilmiyor, üreten emeğinin karşılığını alamıyor, emekçiler gün be gün hak kayıplarına maruz kalıyor. Yandaş endeksli yatırımlar ülkemizin kanayan yarası olan işsizliğe çare olmuyor. Normal koşullarda dahi emeğinin hakkını alamayan emekçilerimiz salgın nedeniyle de ağır bedeller ödemeye devam ediyor. Emekçilerin iş güvencesini teminle yükümlü olan iktidar ise sözde işçiden yana düzenlemeler yaparak işten çıkartmaların, emek sömürüsünün önünü açmaya devam ediyor. Yani fatura her zaman olduğu gibi yine en masum olanlara yoksullara, emekçilere kesilmeye devam ediyor. Ama umutsuz değiliz. Bu salgın günleri de bu sömürü düzeni de son bulacak. Umuyoruz ki, bu salgın günleri daha çok kar hırsıyla barışı, kardeşliği, emeği yok sayanlar için daha güzel bir dünya için düşünme fırsatı verir. Umuyoruz ki, bu salgın günleri açlık sınırının altındaki ücretlere mahkum edilen milyonlarca emekçinin nasıl önemli işler yaptığının anlaşılmasına vesile olur. Umuyoruz ki, bu salgın günleri yıllardır dillerimizden düşmeyen parasız eğitim, parasız sağlık taleplerinin ne kadar doğru talepler olduğunun anlaşılmasını sağlar" cümleleri kurdu.

Başkan Özer, mesajında "Cumhuriyet Halk Partisi olarak ne ekonomik krizlerin ne de salgınların faturasının yoksullara ve emekçilere çıkartılmasına izin vermeyecek, emekçi halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, sağlıklı günler diliyorum. Yaşasın 1 Mayıs. Yaşasın emek mücadelemiz" ifadelerinde bulundu.