Gündem
Giriş Tarihi : 19-05-2020 11:35   Güncelleme : 19-05-2020 11:35

Cezayı yedi gazeteciyi tehdit etti

Coronavirüs salgını tedbirlerine uymayan ve polisten ceza alan bayan, kendisini görüntüleyen gazeteciyi annesinin işiyle tehdit etti

Cezayı yedi gazeteciyi tehdit etti

Bugün İstanbul'da son derece ilginç, şaşırtıcı, çirkin, bir okadar da komik bir olay cereyan etti. İstanbul'un Şişli semtinde kısıtlamaya rağmen parka giden ve maske takmayan kadın, önce polisten cezayı yedi ardındanr kendisini görüntüleyen gazeteciye tehdit savurdu. Ama herşeye rağmen 3.150 TL para cezası yemekten de kurtulamkadı.

Uyarılara uymadı
İçişleri Bakanlığı tarafından Coronavirüs'ten korunma tedbirleri kapsamında yurt genelinde park, bahçe, ormanlık, sahil bantları gibi alanlarda yürüyüş, spor yapmak ve bulunmak yasaklanmış, bununla birlikte 15 ilde hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaya başlanmıştı. Ancak dün Şişli’de bir grup vatandaşın kısıtlamaya rağmen bir parka girdiği ve evcil hayvanlarını burada gezdirdiği görüldü. Bunun üzerine, durumu öğrenen Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekipleri çok kısa bir sürede olay yerine geldi. Polis ekiplerinin parka gelmesiyle birlikte grup hızlı bir şekilde oradan ayrılarak ara sokaklara dağıldı. Asayiş ekiplerinin parka geldiğini görünce dışarı çıkan bir kadının köpeğiyle birlikte park çevresinde dolaşmaya devam ettiğinin görülmesi üzerine, polis genç kadını yanına çağırarak kuralları çiğnediğini ve kendisine para cezası kesileceğini söyledi. Kadının, parka köpeğini gezdirmek için geldiğini söylemesi üzerine polis, köpeğini parkta gezdiremeyeceği, bunun için kaldırımları kullanması gerektiği konusunda kendisini uyardı. Öte yandan, kısıtlamaya uymayarak parkta köpeğini gezdiren kadının zorunlu olmasına rağmen kimlik kartını yanında bulundurmadığı öğrenildi.

Annesi medya danışmanıymış!
Genç kadın o esnada yaşananları kaydeden gazeteciye dönerek, “Sizin de isminizi alayım ben. Benim annem medya danışmanı, sizin peşinizi bırakmayacağım. Böyle mi zorbalık yapıyorsun?” sözleriyle gazeteciyi tehdit etti. İçişleri Bakanlığınca alınan kararlara uymayarak kısıtlamaya aykırı hareket ettiği için Hıfzıssıhha kanunu uyarınca 3 bin 150 TL ceza kesilen genç kadın, işlemlerinin tamamlanmasının ardından, kendisini görüntüleyen basın mensubuna el sallayarak oradan uzaklaştı.