Gündem
Giriş Tarihi : 28-08-2020 12:42   Güncelleme : 28-08-2020 12:42

Büyüksimitci Zafer Bayramını kutladı

KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci Zafer Bayramı 98. yıl nedeniyle bayram mesajı yayımladı.

Büyüksimitci Zafer Bayramını kutladı

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıldönümü nedeni ile yazılı bir açıklama yaparak kutlama mesajı yayımladı. 

Mustafa Kemal Paşa komutasındaki Türk ordusunun, 30 Ağustos 1922’de yazdığı kahramanlık destanının asla unutulmayacağını söyleyen Başkan Büyüksimitci, “Mustafa Kemal Paşa komutasındaki Türk ordusunun zaferi ile sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından birisidir. Tarihimiz göstermiştir ki, milletimiz hiç kimsenin boyunduruğu altında, tutsaklık içerisinde yaşamamıştır, yaşayamaz. En zor şartlar altında kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi bunun en güzel örneğidir" ifadelerini kullandı. 

Çağdaş uygarlık yolunda yürümeye devam edeceklerini söyleyen KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, "Türk iş dünyası olarak, ecdadımızın kurduğu bu büyük ülkeyi, her alanda en ön sıraya taşımaya kararlıyız. Bugün bize düşen, ülkemizin hedeflerine ulaşması için canla başla çalışmak, bu ruh ve şuuru gelecek nesillere aktarmaktır. Aziz milletimizin, kahraman Türk ordusuyla tek bir yürek halinde verdiği bu zorlu mücadele ile elde ettiği kazanımları koruyarak, çağdaş uygarlık yolunda yürümeye devam etmektir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm üyelerimizin ve halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum" şeklinde konuştu.