Gündem
Giriş Tarihi : 28-08-2020 12:21   Güncelleme : 28-08-2020 18:54

Büyükşehirde güvenli yollar

Yaya ve araç trafiği akışının daha düzenli olması aynı zamanda insan canına verilen değer için özveriyle çalışan Kayseri Büyükşehir Belediyesi daha güvenli bir ulaşım için çalışmalara tam gaz devam ediyor.

Büyükşehirde güvenli yollar

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde can ve mal kayıplarının yaşanmaması, yaya ve araç trafiği akışının daha düzenli olabilmesi ve ulaşımı daha konforlu hale getirebilmek için çalışmalarına devam ediyor.

Yol çalışmalarına Fuzuli ve Tuna Caddeleri’nde devam eden Büyükşehir Belediyesi, 2020 yılı içerisinde 51 bin metre soğuk yol çizgisi, 7 bin 290 metrekare sıcak termoplastik yol çizgisi, 2 bin 900 metrekare yaya geçidi yaptı.

Yaya ve araç trafiği akışının daha düzenli olabilmesi için çalışmaları aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, hem ilçelerde hem de kent merkezinde ulaşımın kalitenin yükseltilmesi için büyük çaba harcıyor. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı’nca, Kayseri’nin tüm yollarına 2020 yılı içerisinde 51 bin metre soğuk yol çizgisi, 7 bin 290 metrekare sıcak termoplastik yol çizgisi, 2 bin 900 metrekare yaya geçidine çizgi çalışması yapıldı. Ayrıca kapatılan yaya geçitlerinde 4 bin 182 metrekare freze ile çizgi silme uygulaması gerçekleşti.

Araçların düzenli akışını ve yayaların güvenli şekilde karşıdan karşıya geçişlerinin sağlanmasına yönelik çalışmalar da UKOME Kurulu Kararları ile gerçekleştiriliyor.