06 NİSAN 2020 Pazartesi 17:29
Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 25-01-2020 02:38   Güncelleme : 25-01-2020 03:22

Büyükşehir Elazığ'a Çıkartma Yapıyor

Elazığ'da yaşanan depremle ilgili olarak Kayseri Büyükşehir Belediyesi adına açıklama yapan Başkan Büyükkılıç, yardım için seferber olduklarını açıkladı.

Büyükşehir Elazığ'a Çıkartma Yapıyor

Elazığ'ın Sivrice İlçesi'nde yaşanan 6.8 şiddetindeki depremle ilgili olarak bir çok şehirde olduğu gibi Kayseri'de de harketli saatler yaşandı. Merkez üssüne bir hayli uzak olmasına rağmen hissedilen deprem nedeniyle harkete geçen Kayseri Büyükşehir Belediyesi, afet yerine yardı gönderme kararı aldı.

6 İŞ MAKİNASI İLE DESTEK:
İlk belirlemelere göre 15 kişinin yaşamını yitirdiği 30 kişininse göçük altında kaldığı depremle ilgili olarak Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılç, gece yarısı yola çıkmak üzere 6 iş makinası ve araç ile 20 personeli bu  bölgeye yönlendirdi. Hem enkaz kaldırma hemde çalışmalara yardım etmek amacıyla yola çıkacak olan ve sabahın ilk ışıklarıyla birlikte olay yerinde olacak ekipman, depremde zarar görmüş insanlara yardım edecek.

BAŞKANDAN DESTEK:
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ''Kayseri olarak Elazığ’ın her zaman yanındayız'' diyerek ''Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak İtfaiye Daire Başkanlığımıza bağlı arama kurtarma ekibi ile Fen İşleri Daire Başkanlığımızdan iş makinelerimiz #Elazığ’a yola çıktı'' bilgisini paylaştı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA