28 MART 2020 Cumartesi 23:06
Advert
Medya
Giriş Tarihi : 04-02-2020 14:54

Büyükkılıç Türkiye'nin gücünü anlattı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Basın Evi’nin açılış töreninde Türkiye'nin en büyük gücünün birlik ve beraberlik olduğunu ifade etti.

Büyükkılıç Türkiye'nin gücünü anlattı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AB finansmanı “Demokrasi için Medya, Medya için Demokrasi” projesi kapsamında ilimizde kurulan Kayseri Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Basın Evi’nin açılış töreninde, “Bizim en büyük gücümüz birlik ve beraberliğimizdir” dedi. Törende Avrupa Birliği sürecinden bahseden Başkan Büyükkılıç, Türkiye’ye sadece Avrupa’dan bakılmaması gerektiğini belirtti.  

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Elçi-Müsteşar Eleftheria Pertzinidou’nun da katılımıyla gerçekleştirilen Kayseri Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Basın Evi’nin açılış törenine katıldı. Açılışta yaptığı konuşmada Türkiye’ye sadece Strazburg ya da Brüksel’den bakmanın yetersizliğini dile getiren ve Türkiye’nin Türkiye’den görülmesi gerektiğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, bu anlamda AB projelerini olumlu bulduğunu söyledi.
Türkiye’ye önyargıdan uzak bir şekilde bakılması gerektiğini vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Ülkemiz zor bir coğrafya üzerinde bulunuyor. Hiçbir ülkenin terörle sınava tabi tutulmasını temenni ederiz. Maalesef ki ülkemiz yıllardır ismi ve şekli değişen terörle karşı karşıya. Ancak Türk Milletinin güçlü iradesi buna karşı koymayı bilmiştir. Bizim en büyük gücümüz birlik ve beraberliğimiz” dedi.

Açılışta Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Elçi-Müsteşar Eleftheria Pertzinidou’ya kilim hediye edilmesi sırasında Başkan Memduh Büyükkılıç’ın kilimin kök boyadan yapıldığını ve Kayseri’nin önemli bir değeri olduğunu dile getirmesi üzerine Konuk Müsteşar, tüm güzellikler Kayseri’de toplanmış ifadesini kullandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA