Kayserispor
Giriş Tarihi : 26-07-2020 19:34   Güncelleme : 26-07-2020 19:34

Büyükkılıç özeleştiri yaptı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayserispor'un küme düşmesi ile ilgili olarak eleştiride bulundu.

Büyükkılıç özeleştiri yaptı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayserispor'un sahasında Trabzonspor'a mağlup olarak Süper Lig'e veda etmesi sonrasında açıklama yaptı.

Yıllarca Erciyesspor Onursal başkanlığı yapan Memduh Büyükkılıç, bu sezon Kayserispor'un da kümede kalabilmesi adına elinden gelen desteği verdi. Takımın her zaman yanında olmaya gayret gösteren, Kayserili milletvekillerinin maça dahi gelmediği dönemde, belediye başkanlarının takımdan uzak durduğu dönemde tribündeki yerini hep alan Başkan Memduh Büyükkılıç, "Kayserispor düştü ama yiğit düştüğü yerden kalkar" dedi.

Hakem ile ilgili..
Başkan Büyükkılıç, “Fazla söz söylenecek bir durum yok maalesef. Sözün bittiği yer. Düştük. Hayırlısı olsun. Bu noktaya gelmemeliydik. Şansımız aslında yaver gitti. Trabzon tabi üzerine düşeni yaptı, kendine göre görevini yaptı. Ayrıca klas bir hakemin daha dikkatli yönetmesi gerekiyordu. Son anlarda da Ankaragücü’nün gol atması bizi ümitlendirdi ama biz üzerimize düşeni yapmalıydık. Başkasının eksiği, başkasının yaptığı değil de. Demek ki nasip değilmiş. Hakem Cüneyt Çakır ile ilgili olarak, klas bir hakemin daha farklı bir yönetim şekli yapması gerektiğini düşünüyorum" yorumunda bulundu.

Öz eleştiri
Kayserispor'un ayağına gelen fırsatları teptiğinin de altını çizen Büyükkılıç, "Biz üzerimize düşeni yapmalıydık. Golümüzü atmalı ve bu maçı almalıydık. Son dakikada Ankaragücü’nün Denizlispor’u yeniyor olması bizim için bir şanstı. Ama olmadı. Hayırlısı. Herşeyin sonu değil. Biz birbirimize sahip çıkacağız, şehrimize sahip çıkacağız. İnşallah yiğit düştüğü yerden kalkar. Önümüzdeki dönem yeniden İnşallah Süper Lig’e çıkma beklentisi içerisinde olacağız" açıklaması yaptı.

Haber: Yavuz Yıkılmaz