Gündem
Giriş Tarihi : 01-11-2019 13:23

Burçlar Alemi Hakkında Bilinmeyenler

Birçok kişinin davranış ve huylarının bir göstergesi kabul edilen burçlar olumlu ve olumsuz pek çok özellik barındırıyor.

Burçlar Alemi Hakkında Bilinmeyenler

Burçlar karakterimizi belirleyen unsurların başında gelir. Burçlara göre huylar ve davranışlar değişiklik gösterebilir. Bu durum insanların elinde olan bir durum olmamakla birlikte birçok kişi için %100 aynı özellikleri taşımadığı gözlenebilir. Bu bir istisna olsa da genellikle kişiler karakter özelliklerini burçlarından alırlar.

İşte burçların olumlu ve olumsuz özellikleri:

KOÇ BURCU (21 Mart – 20 Nisan)

Olumlu özellikleri: Hedeflediği bir konu varsa onu sonuca kavuşturmak bir koç burcunun klasik özelliğidir. Enerjisi çok yüksek ve canlıdır. Hayat onlar için birer maceradır. Hayattan zevk almayı yemeyi içmeyi bilir bu burca mensup kişiler. Rahat bir yapıya sahip olmakla birlikte önderlik yapılarında vardır. Hayatımıza bir koç burcu ile devam edeceksek, enerjimiz daima yüksek olmalı ve detaylara takılmamalıyız.

Olumsuz özellikleri: Koç burcu bencil yapısı ile dikkat çekmektedir. Ego duygusunun yüksek olmasından kaynaklı olarak, kendini öne sürme durumu mevcuttur. Ayrıca bu burcun sabırsız ve ani çıkışları olduğu bilinmektedir

BOĞA BURCU (21 Nisan – 20 Mayıs)

Olumlu özellikleri: En insancıl ve sıcakkanlı burçlar arasında kendine ilk sıralardan yer bulmuş olan boğa burcu son derecede düşünceli bir burçtur. Bu burca mensup kişiler genellikle sanata ilgi duyar. Sabır örneği olan boğalar, uyumlu ve sakin bir yapıya sahiptirler.

Olumsuz özellikleri: Klasik bir boğa burcu olarak inatçılık yönlerini sergilerler. Ayrıca onları değiştirmek kolay değildir. Yani değişime açık bir burç değildir. Rahatına düşkün ve alıngan olmaları da bir gerçektir.

İKİZLER BURCU (21 Mayıs – 20 Haziran)

Olumlu özellikleri: Zekası ile göz dolduran bir burçtur kendileri. Birkaç işi aynı anda yapabilme özelliğine sahiptirler. Ayrıca oldukça neşeli ve sempatik tavırlar sergilerler. İkizler burcu yerinde duramayan, kibar, duygularından çok mantığıyla hareket eden bir yapıdadır.

Olumsuz özellikleri: Değişken bir yapıda olması ikizler burcunu kolay kolay güvenilemez bir hale getirmektedir. Duygu değişimlerini sıkça yaşarlar. Ayrıca olaylara daha yüzeysel yaklaşıp, havai bir havada takılırlar.

YENGEÇ BURCU (21 Haziran – 22 Temmuz)

Olumlu özellikleri: Oldukça naif bir burçtur. Duygusallığı ile dikkat çekmektedir. Yengeç burçları çok iyi anne ve baba olmaktadır çünkü aileye fazlasıyla önem verirler. Hassas, nazik ve yardımseverdir. Mizah yönleri de gelişmiştir.

Olumsuz özellikleri: Aşırı duygusal olduklarından dolayı melankolik bir havada takılan yengeç burcu, dışarıdan bakıldığında depresyondaymış izlenimi bile bırakabilir. Bir diğer olumsuz özellikleri ise kıskanç ve dağınık olmalarıdır.

ASLAN BURCU ( 23 Temmuz – 23 Ağustos)

Olumlu özellikleri: Kendine güven ve liderlik aslan burcunun su götürmez gerçeğidir. Cömertliği ve eli açık olmasıyla bilinen bu burç, enerjisi ile dikkatleri üzerine toplamaktadır. Zaten girdiği ortamlarda dikkat çekmek onları mutlu eder. Organizasyon yapılması gerekiyorsa bunun için öncelikle aslan burcu olan bir kişiden yardım istemek doğru bir seçim olacaktır. Ayrıca sıcakkanlı ve esprili bir kişiliğe sahip olurlar.

Olumsuz özellikleri: Kararsızlık aslan burcunun en olumsuz özelliğidir. Ne alacağına karar veremeyip, hiçbir şey almama kararına varması çokça rastlanan özelliklerindendir. Otorite sağlama, sabit fikirli olması ve kendini beğenmiş bir yapıya sahip olması da olumsuz özelliklerini yansıtmaktadır.

BAŞAK BURCU ( 23 Ağustos – 24 Eylül)

Olumlu özellikleri: Başak burcu dürüstlüğü ile dikkat çekmektedir. Dostluğa son derece önem vermekle birlikte iyi bir sır saklayıcıdırlar. En iyi niyetli burç olmakla birlikte soğuk görüntülerinin arkasında sımsıcak bir kalbe sahiptirler. Ayrıca alçak gönüllü olmaları, ince espiri yeteneğine sahip olmaları, duyarlı ve yardımsever olmaları da olumlu özellikleri arasındadır.

Olumsuz özellikleri: Mesafeli bir yapıya sahip olmaları nedeniyle girdikleri ortama kolay uyum sağlayamazlar. Bunun için belirli bir zaman ve yaşanmışlıklara ihtiyaç duyarlar. Temizliğe aşırı düşkündürler ve kırılgan bir yapıysa sahiptirler. Kolay beğenmemeleri ve değişime kapalı olmaları da olumsuz özellikleri sayılabilir.

TERAZİ BURCU ( 24 Eylül – 23 Ekim)

Olumlu özellikleri: İçi dışı bir olan terazi burcu, hoş sohbet bir burçtur. İnsanlarla fikir alışverişinden son derece keyif almakla birlikte kendine has bir tarza sahiptirler. Akıllı, çalışkan ve bilgiye açık bir burç olmasıyla birlikte sevdiği kişilere son derece önem verirler.

Olumsuz özellikleri: Başkalarının fikrinden çabuk etkilenme özelliğine sahip olan terazi burcu değişken ve dengesiz özellikleri ile dikkatleri üzerine toplar. Fazlası ile rahat ve kıskanç bir yapıya sahip olmaları da cabasıdır.

AKREP BURCU ( 24 Ekim – 22 Kasım)

Olumlu özellikleri: Çevreleri son derece geniş insanlar genellikle akrep burcudur. İnsan canlısı olmaları buna sebep olmakla birlikte, iyi ve kötü gün dostudur. Anlayışlı ve tutkulu birer partner olan akrep burçları, yardıma çağırdığımızda gelecek olan ilk burçlar arasındadır.

Olumsuz özellikleri: Kıskançlıkları fazlasıyla mevcuttur ve bu durum güvensizlik problemini ortaya çıkarmaktadır. Dik başlı ve fazla ihtiraslı olan akrep burcu gereksiz bir şekilde cesaretlidir.

YAY BURCU ( 22 Kasım – 21 Aralık)

Olumlu özellikleri: Yay burcu denilince akla ilk gelen özgürlüktür. Özgürlüğe düşkün olmaları bir yana seyahat yapmaya oldukça meyillidirler. Keyifli, neşeli ve şanslıdırlar. Ayrıca eğlenmekten keyif almaları nedeniyle onlarla güzel vakit geçirebiliriz.

Olumsuz özellikleri: Tam bir ilgi düşkünüdürler. Her daim ilgi bekliyor olmaları ve ilgiye boğuyor olmaları en önemli olumsuz özellikleridir. Sabırsız, sorumsuz ve kaprisli olmaları da yay burcu kendini göstermektedir.

OĞLAK BURCU ( 22 Aralık – 19 Ocak)

Olumlu özellikleri: Güvenilir bir burç arıyorsak bu kesinlikle oğlak burcudur. Dürüst, güvenilir, geleneklerine bağlı, disiplinli, sabırlı ve azimli olması da bir diğer güzel özellikleridir. Tüm bunlara ek olarak yaratıcı bir yapıya sahiptir. El işi gibi yetenek isteyen mesleklerde genellikle oğlaklar yer almaktadır.

Olumsuz özellikleri: Karamsarlık oğlak burcunun en temel olumsuz özelliğidir. Bütün güzellikler altında bile mutluluğu çok kısa sürer ve hemen kötü senaryoların senaristi oluverir. Ayrıca tıpkı Başak burcu gibi geleneklerine sıkı sıkıya bağlıdır. Kolay kolay değiştirilemez. Kin tutması da olumsuz bir diğer yanıdır.

KOVA BURCU ( 20 Ocak – 18 Şubat)

Olumlu özellikleri: Hümanist denilince akla ilk gelen burçtur kova burcu. Tıpkı bir kova gibi içine düşen çok olur. Çevresinde kalabalıklar mevcuttur. Sadık ve vefalı olması da en güzel özelliklerindendir. Ayrıca diğer birçok burcun aksine yeniliğe açıktır ve değişimden hoşlanmaktadır.

Olumsuz özellikleri: Fazla hayalperest olan kova burcu hatta çoğunlukla olmayacak hayaller peşinde koşar. İsyankar bir yapıya sahip olması, mesafeli duruşu ve kendini beğenmişliği de bir başka özelliğidir.

BALIK BURCU ( 19 Şubat – 20 Mart)

Olumlu özellikleri: Kalbinde en çok duygusallık barındıran burç balık burcudur. Sempatik, merhametli ve sevecendir. Duygularını belli etmekten hoşlanmasa da nasıl bir hassasiyete sahip olduğunu rahatlıkla gözlemleyebiliriz. Ayrıca sevgiye düşkün ve iyi niyetlidir.

Olumsuz özellikleri :  Çekingenliğini üzerinden bir türlü atamaması onun doğasında vardır. Ketum ve kolay dağılan yapısı ile de onu toparlamak kolay değildir. Kıskançlığı, ihmalkar oluşu da bu burcun olumsuz özelliğidir.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA