Kayserispor
Giriş Tarihi : 26-12-2019 14:32   Güncelleme : 26-12-2019 18:08

Bülent Uygun kendini övdü

Bülent Uygun, görevden ayrıldıktan sonra Kayserispor çatısı altında neler yaptığını sıraladı.

Bülent Uygun kendini övdü

İstikbal Mobilya Kayserispor'daki görevine son verilen teknik direktör Bülent Uygun açıklama yaptı. Açıklamasında 7 haftalık süreç diliminde alınan mağlubiyetler ve galibiyetler ile ilgili açıklama yapan teknik direktör, yaptığı yanlışlardan ve hatalardan ise sözetmedi.

Kendini övdü
Sarı Kırmızılı takım ile 7 haftalık bir serüven yaşayan teknik direktör Bülent Uygun, sosyal paylaşım sitesinden açıklama yaptı. Başkan Berna Gözbaşı ile yaptığı görüşme neticesinde görevine son verilen Bülent Uygun, "Finansal ve psikolojik açıdan tarihinin en zorlu döneminden geçen Kayserispor'un teknik direktörlük görevini, büyük sorumluluk duygusu ve özveri ile kabul ettim.Teknik direktörlük görev sürem boyunca 7 lig maçı oynadık. Bu karşılaşmaların 4'ü şampiyonluk yarışındaki takımlara karşıydı. Bu dönemde takımımızdan 9 futbolcu ayrılmayı tercih etti. 6 oyuncu ise sakatlanarak sezonu kapattı. İdmanlarda, maç toplantılarında, taktik toplantılarında ve Kayserispor takımı için mesai harcadığımız her noktada birçok engelle karşılaşsak da, görev bilincimizle zaman-mesai kavramı gözetmeksizin, bu şehrin takımını nasıl yukarıya taşıyabileceğimiz konusunda ekibimizle birlikte gece gündüz çalıştık. Yaşadığımız tüm imkansızlıklar içerisinde, görevi devraldığımızda takımımızın hiç galibiyeti yokken, süreç içerisinde aldığımız 2 değerli galibiyetin yanı sıra, Ziraat Türkiye Kupası'nda da özellikle altyapıdan takviye yaptığımız genç futbolcularımızın önemli katkısıyla son 16'ya kalmayı başardık. Türk futbolunun geleceğinde söz sahibi olma potansiyeli taşıyan bu gençlerimiz bizler için ayrıca gurur kaynağı oldular. Tüm görev sürem boyunca, Kayserispor'un saha içi ve saha dışındaki ali menfaatlerin, benim için herşeyin önünde oldu. Gelinen noktada, yönetim kurulumuzun isteği doğrultusunda karşılıklı istişare sonucunda görevimizden bugün itibariyle ayrıldık" dedi.

Teknik Direktör Bülent Uygun, sarı kırmızılı takımda görev yaptığı süre boyunca kendisine destek olan Kayserispor taraftarına, yöneticilere, futbolculara, şehrin ileri gelenlerine ve dostlarına teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.

Kulüpten açıklama
İstikbal Mobilya Kayserispor'da teknik direktör Bülent Uygun ayrılığı ile ilgili kulüp resmi internet sitesinden açıklama yayınlandı. İstikbal mobilya Kayserispor kulübü resmi internet sitesinden "Teknik direktörümüz Bülent Uygun ile yollarımızı karşılıklı anlaşarak ayırmış bulunuyoruz. Hocamız ve ekibine emekleri için teşekkür ederiz" ifadelerine yer verildi.

YÜKSEL YIKILMAZ'IN 3 ARALIK'TA YAZDIĞI
"BÜLENT UYGUN BAŞARAMAZ" YAZISI..

OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ