Kayserispor
Giriş Tarihi : 25-11-2019 18:32

Bülent Uygun istifa edecek mi

İstikbal Mobilya Kayserispor Olağanüstü Genel Kurul toplantısı öncesinde teknik direktör Bülent Uygun'un görevi bırakıp bırakmayacağı konuşuluyor. Mustafa Tokgöz neler söyledi.

Bülent Uygun istifa edecek mi

Süper Lig'in 12.haftasını da son sırada geçiren İstikbal Mobilya Kayserispor'da gözler 30 Kasım 2019 Cumartesi günü gerçekleştirilecek Olağanüstü Genel kurul toplantısına çevrildi. Yeni bir yönetimin greve gelecek olmasından ötürü mevcut teknik direktör Bülent Uygun'un istifa edip etmeyeceği konuşulurken Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz, 3 maçta sadece 1 galibiyet alan teknik direktörün akıbeti ile ilgili açıklama yaptı.

"İstikrar.."
Kayserispor'un direkt rakipleri olan Gençlerbirliği ve Sivasspor maçlarını kaybeden sadece Fenerbahçe'ye karşı maç kazanan teknik direktör Bülent Uygun'un görevine son verilmeyeceği ve olası bir istifa kararının da kabul edilmeyeceğini açıklandı. Kulüp Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz, "Yönetim olarak istikrardan yanayız. Bülent Uygun ile sonuna kadar devam edeceğiz. Bundan sonra istikrar için elimizden geleni yapacağız. Sadece ara dönemde transfer gerçekleştirmek için ortaya bir bütçe koyacağız. O bütçe doğrultusunda en verimli futbolcuları almaya çalışacağız" dedi.

Destek istedi
Mustafa Tokgöz, yeni süreçte herkesin Kayserispor'a sahip çıkması gerektiğini ifade ederek "Herkesin bu kulübe sahip çıkmasını, elini taşın altına koymasını istiyorum. Bu kulübe sahip çıkılacak. Recep Mamur da sahip çıkacak, Erol Bedir de çıkacak, çıkacaklar. Hep birlikte göreceğiz. Sahipsiz kalmadığını, hep birlikte taşın altına elimizi koyduğumuzu herkes görecek" diye konuştu.

Gözden düştü
İstikbal Mobilya Kayserispor teknik direktörü Bülent Uygun, sarı kırmızılı taraftarların gözünden düştü. Fenerbahçe maçında alınan galibiyet ile taraftarın alkışını alan teknik adam, Gençlerbirliği ve Sivasspor maçlarında sergilenen futbol ve kötü sonuçtan ötürü son derece üzgün ve kırgın. Teknik Direktör Bülent Uygun'un özellikle oyuncu değişikliklerinde yaptığı hatalara kızan taraftarlar, Bülent Uygun'un kredisini tüketmeye başladığında hemfikir.