Kayserispor
Giriş Tarihi : 26-11-2019 15:00   Güncelleme : 26-11-2019 15:10

Bülent Uygun gözdağı verdi

Kayserispor teknik direktörü Bülent Uygun, sarı kırmızılı takım oyuncularına böyle gözdağı verdi

Bülent Uygun gözdağı verdi

 İstikbal Mobilya Kayserispor Teknik Direktörü Bülent Uygun, sarı kırmızılı takımda formanın hakkını vermeyen kim olursa olsun kadro dışı kalacağını söyledi.

"Formaya yakışır.."
Ligin 13.haftasında deplasmanda oynayacakları Beşiktaş maçı öncesinde açıklama yapan teknik direktör Bülent Uygun, "Şampiyonluğun en büyük adaylarından birisi olan Beşiktaş ile oynuyoruz. Zor bir maç bizi bekliyor ve deplasmandayız. Malum sorunlarımız var. Sorunlar her takımda her şartta oluşuyor. Mühim olan futbol karakteriniz, futbol anlayışınız, giydiğiniz o formanın şerefine onuruna yakışır şekilde sahada vereceğiniz mücadeledir. Önemli olan kişiler değil, isimler değil, formayı sırtına giyip sahada alın terini sonuna kadar dökenlerle, sahada futbolunu oynamaktır. Orada Kayserispor'a yakışır bir şekilde mücadele vereceğiz. Elimizdeki kadromuzla, gereken futbol anlayışımızı, bu formayı layıkıyla taşıyacağına inandığımızın futbolcularla mücadele edeceğiz" dedi."Kupa önemli değil"
Teknik direktör Bülent Uygun, "Türkiye çapında Squad sistemi kuracağız. Kayserispor'umuzun bu şerefli, onurlu, büyük formasını giyecek, taraftarına layık olacak bütün gençleri bulup inşallah Kayserispor'a kazandırmak istiyoruz. Bünyemizde de genç oyuncular var. Önüamüzdeki günlerde onları profesyonel yapacağız ve kupa maçlarında onları oynatacağız. Bizim için kupa önemli değil, lig önemli. ligde kalmak önemli. Kupayı alamayacak durumdayız" dedi.

"Önemli olan.."
Bu formaya yakışmadığınız zaman, eğer o mücadeleyi vermediğiniz zaman, kim olursanız ol, ismin hiç vasfı yok, kimse Kayserispor formasından, armasından önemli değildir. Bizim için değişilmez olan armamız ve taraftarımızdır. Dolayısıyla onlara yakışacak şekilde hareket etmeyen her kim olursa olsun mutlak ve mutlak bir daha bu takımda yeri olmaz. Kaç milyon Avro alırsan al. Hiç farketmez. Yüreğini, adamlığını, kendi performansını buraya vermeyeceksen zaten bizimle olma ihtimalin yok. Bundan sonraki süreçte de kim dediklerimizi yapmazsa ona göre gereğini almaya devam edeceğiz. Devre arasına kadarki süreçte kim formayı hakkıyla giyecekse ona vereceğiz. Sonra devre arasında da gereken yapılacaktır" açıklamasında bulundu.