Kayserispor
Giriş Tarihi : 24-11-2019 16:12   Güncelleme : 24-11-2019 16:45

Bülent Uygun farklı yenilgiye ne dedi

İstikbal Mobilya Kayserispor Sivasspor maçı sonrasında soyunma odasında yaşananlar. Teknik direktör Bülent Uygun, farklı mağlup oldukları Sivasspor maçı sonrasında neler söyledi.

Bülent Uygun farklı yenilgiye ne dedi

Süper Lig'in 12.haftasında sahasında Sivasspor ile karşılaşan ve mutlak galibiyet umudu ile sahaya çıkan İstikbal Mobilya Kayserispor'da farklı mağlubiyetin üzüntüsü yaşanıyor.

"Zamanı geldi"
Sarı kırmızılı takım ile 3.maçına çıkan teknik direktör Bülent Uygun, sergilenen futbol ve alınan mağlubiyetten ötürü son derece üzgün ve gergin. Maçın ilk yarısını 1-1 tamamlamalarına rağmen ikinci yarıda kalelerinde gördükleri goller sonrasında yenilmenin üzüntüsünü yaşayan Bülent Uygun, maç sonrası soyunma odasında futbolcuları ile küçük bir muhasebe yaptı. Maçın ikinci yarısında yapılan pas hatalarından yakınan Bülent Uygun, oyuncuların kendilerine çeki düzen vermesini ve daha dikkatli, daha hırslı oynamalarını istedi.

Bülent Uygun, müsabaka sonrasında yaptığı açıklamada ise "Rakibimiz, ligin en iyi futbolunu oynayan ekiplerinden birisi. Bize karşı da iyi oynadı. Biz ilk yarıda iyiydik ama ikinci yarıda basit hatalardan kalemizde goller yiyince oyundan koptuk. Aslında çok söylenecek var. Geleli 3 hafta oldu. Malum ben gelene kadar galibiyet yoktu. Kaos, problemler, entrikalar vardı. Böyle bir ortam vardı. Elimizden geldiğince fedekarlık yapmaya çalıştık. Ancak radikal kararlar alınması gerektiğini düşünüyorum" dedi.  

Kadro dışı olacak
Teknik Direktör Bülent Uygun, "Ligin devre arasına kadar tüm oyuncuları tolare etmeye çalışıyorum. Ama görüyorum ki, bazıları bazı şeyleri anlamıyor. Bu forma o kadar kolay değil. Paralarını alamadıkları 2 ay. Aldıkları tavır ise farklı. Bu kadar ruhsuzluk olmaz. Ben 50 yaşındayım. Daha çok ruhumu ortaya koyarım. Bu şerefli formayı hakedenler giyecek. Savaşacaksın. Oynayacaksın. Oynamak istemiyorsan da çıkmayacaksın. Sahada hiç kabul etmeyeceğim mücadele örneği vardı. Dolayısıyla herkes hakettiğini alacak. Yönetim Kuruluna kadro dışı kalmasını istediğim kişilerin isimlerini vereceğim. Bu formanın hakkını verenler, vermek isteyenler ile yolumuza devam edeceğiz" yorumunda bulundu.

Haber: Yavuz Yıkılmaz