20 ŞUBAT 2020 Perşembe 02:53
Advert
Kayserispor
Giriş Tarihi : 05-11-2019 20:50   Güncelleme : 05-11-2019 21:01

Bülent Uygun destan yazmak istiyor

İstikbal Mobilya Kayserispor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Fenerbahçe maçında penaltılarının verilmemesine rağmen kazandıklarını ifade ederek, destan yazmak istediğini söyledi.

Bülent Uygun destan yazmak istiyor

İstikbal Mobilya Kayserispor'un çiçeği burnundaki teknik direktörü Bülent Uygun, Fenerbahçe karşısında alınan galibiyeti Ankara'da Gençlerbirliği galibiyeti ile taçlandırmak istediklerini söyledi. Fenerbahçe maçında verilmeyen 2 penaltılarının olduğunu buna rağmen kazandıklarını söyleyen Bülent Uygun, "Kayserispor'u kümede tutarak destan yazacağız" iddiasında bulundu.

Bugünkü antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamalar yapan Bülent Uygun, "Maçımıza gelen 25 bin armanın aşığı bütün Kayserili hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. Çok önemli bir takıma karşı çok da üstün oynayarak kazanmasını başardık. Futbolcu kardeşlerimi kutluyorum. Öncelikle taraftarımız tarafından bir desteğe mutlaka ihtiyacımız var. Şimdi Ankara’ya maça gideceğiz. Bu süreç içerisinde de taktiksel olarak hazırlıklarımız devam edecek. Milli maç arasını da en iyi şekilde değerlendirerek takım içerisinde bazı eksikliklerimizi tamamlayacağız. Bu arada da inşallah ekonomik olarak destekler de sağlanmış olur, Kayserispor’umuzu bu sezonda destan yazarak kümede tutacağız" dedi.

"Fener'i liderlikten ettik"
Teknik Direktör Uygun, "Büyük takımlara karşı bulunduğunuz konum itibariyle yenmek çok zor. Ama büyük takımda ben olsam diğer takımı her seferinde yeniyoruz olur. Benim 2.1 puan ortalamam var. 2 puan ortalaması ile şampiyon oluyorlar. Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray’ı uzun zamanlar yenemeyebiliyoruz. Doğal olarak, çünkü Anadolu takımısınız, sorunlu bir takımdasınız, bunu başarmak zor oluyor. Öncelikle tabi bir algı oluşturmaya çalışan zihniyet var. Özellikle instagram ve twitter çıktıktan sonra. Twit’i olan twit atıyor, Twit’i olmayan trip atıyor. Tripi olmayan afedersin bilmem ne atıyor. Seven bir milletiz. Bundan beslenir olduk. Tarzımız bu oldu maalesef. O insanların oluşturduğu algı ve algının sonucundaki imalar insanları zorluyor ve yaralıyor. 137’sini mahkemeye verdim. 135’i geldi nasıl özürler diliyor. Benim duruşum da belli, her şeyim de belli.  Bugün Fenerbahçe’yi liderlikten ettik. 10 yıl sonra Allah nasip etti, galip geldik. Hem de gene aynı sorunları yaşayan bir takımla bunu başardık" şeklinde konuştu."Penaltımız verilmedi"
Hakem kararlarını da değerlendiren İstikbal Mobilya Kayserispor Teknik Direktörü Bülent Uygun, hakemin maçı iyi niyetle yönettiğini ifade etti. İki tarafa da hata yaptığını dile getiren deneyimli çalıştırıcı, "Serdar Aziz’in omuzundan sonra bizim Lopes Yozgat’tan geri döndü. Bundan daha iyi bir penaltı yok. Kalecinin Pedro’ya vurduğu hem kırmızı kart hem penaltı. İki tane hata. Onlarda sırtının bir tarafına vuruyor, belki eline değmiş olabilir, çok büyütmek lazım. Hakemlerimizin de bir çok eksikleri var. Hepimize hata yaptı. Sonuçta biz kazandık, 3 puanımızı aldık. Kayserispor camiası olarak mutluyuz, yolumuza devam ediyoruz. Gençlerbirliği maçında da 3 puanla daha süsleyip milli takım arasında tam anlamıyla hazır duruma gelmek, bütün psikolojik sorunları ortadan kaldırmak istiyoruz" açıklamasını yaptı.

Haber: Yavuz Yıkılmaz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA