Gündem
Giriş Tarihi : 16-04-2020 10:23

Boyteks Covid19 için kolları sıvadı

Erciyes Anadolu Holding CEOsu Alpaslan Baki Ertekin, Coronavirus salgınına çare olabilecek bir hamle yaptıklarını söyledi.

Boyteks Covid19 için kolları sıvadı

Tüm Dünya'da olduğu gibi Türkiye'de de can almaya, insanların tüm huzurunu kaçırmaya, sosyal ve ekonomik hayatı alt üst etmeye devam eden Coronavirüs için çareler aranıyor. Tıp dünyası, Covid19 illetinden kurtulabilmek için gece gündüz aşı arayışlarını sürdürürken, hastanelerde binlerce vatandaş derman beklerken Kayseri'nin ve Türkiye'nin tekstil devi Erciyes Anadolu Holding, Boyteks çatısı altında çok önemli bir hamle yaptı.

Erciyes Anadolu holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin, bu önemli gelişmeyi dün gece sosyal paylaşım sitesindeki hesabından duyurdu. Alpaslan Baki Ertekin, Covid19 virüsünün sonunu getirebilecek bir hamle yaptıklarını ifade ederek, "Nano-teknoloji ile bir kumaş üretilse, temas ettiği virüsleri Covid-19 dahil öldürse, 5 yıkamaya kadar da virüsleri öldürme özelliğini kaybetmese, bu kumaştan maske yapılsa, nasıl olur? Şahane olmaz mı? Boyteks Tekstil yaptı. Almanya’ya teste yolladık. Haftaya müjdemizi bekleyin" cümleleri kurdu.

CEO Ertekin, "Boyteks yıllardır nano-teknoloji ile dokumayı birleştirerek, yüzlerce patent alarak, yenilikçi fikirlerle kumaş üreterek, günümüzün problemlerine çözümler üretiyor. Tıpkı Zika Virüsü salgınında özellikle Latin Amerika pazarı için ürettiğimiz Anti-Zika kumaşı gibi.Sıra Covid-19’da" diyerek önemli gelişmeyi duyurdu.