Kayserispor
Giriş Tarihi : 21-06-2019 12:14   Güncelleme : 21-06-2019 12:51

Boydak'tan Büyükkılıç'a gönderme

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'a eleştiriler yağmur gibi. Boydak'tan da gönderme var. Mustafa Boydak neler dedi

Boydak'tan Büyükkılıç'a gönderme

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmeden önce Kayserispor'a son derece yakın duran ancak aynı görüntüyü seçim sonrasında göstermeyen Memduh Büyükkılıç, eleştirilerin odak noktası haline geldi.

Seçim öncesinde Kayserispor'un, Kayseri'nin en değerli varlıklarından biri olduğunu ve herkesin, her kurum ve kuruluşun destek vermesi gerektiğini vurgulayan, kulüp Başkanı Erol Bedir ile sıcak temas halinde olan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın Olağanüstü Genel Kurul arifesinde Kayserispor yerine İstanbul seçimleri ile ilgilenmesi büyük tepki çekiyor.

Kayserispor taraftarlarının çığ gibi tepkisi sosyal medyada dolaşırken bir tepki de KAYSO eski Başkanı Mustafa Boydak'tan geldi. FETÖ davasında yargılanan KAYSO eski Başkanı Mustafa Boydak, sosyal paylaşım sitesindeki hesabı üzerinden Memduh Büyükkılıç'a ağır bir gönderme yaptı.

Bir zamanlar Süper Lig'de ses getiren bir takım iken, artık tarihin tozlu sayfaları arasına gömülen Kayseri Erciyesspor'un bu hale gelmesinin sorumluları arasında gösterilen Büyükkılıç için, "Ah Kayseri Vah Kayseri; Bir futbol takımını dahi elde tutamayıp Erciyesspor’u batıranların elinde oyuncak ediyorsun ya daha ne diyeyim ben sana. Buralardan bakıyorum da memlekette işler hiç yolunda gitmiyor. Varsa yoksa Boydak‘tan nasıl alırız" cümleleri kurdu.

Kayseri Büyükşehir belediye Başykanı Memduh Büyükkılıç, bu sözler üzerine bir açıklama yapıp cevap verecek mi bilinmiyor. Ancak ortada bir gerçek var ki, hem Kayserispor için hem de Büyükkılıç için çember daralıyor. Kayserispor kan kaybediyor. Büyükkılıç da, taraftarın gözündeki, gönlündeki sevgisini..