Teknoloji
Giriş Tarihi : 24-01-2021 01:19   Güncelleme : 24-01-2021 01:19

Blu TV konfigürasyon dosyası okunamadı hatası neden oluyor? Konfigürasyon hatası çözümü nasıl yapılır?

Blu TV konfigürasyon dosyası okunamadı hatası neden oluyor? Konfigürasyon hatası çözümü nasıl yapılır?

Yerli Dijital Platform Blu TV 2015'de Doğan Holding tarafından kuruldu. İnternet üzerinden yayın yapan platform üye olanlara erişim imkanı sağlıyor. Son zamanlarda Blu TV kullanıcıları sistemi verdiği bir hatadan şikayeti. Peki, Blu TV konfigürasyon dosyası okunamadı hatası neden oluyor? Konfigürasyon hatası çözümü nasıl yapılır? gibi soruların çözümü haberimizde yer alıyor.

İnternet üzerinden yayın yapan Blu TV, bünyesinde birçok yerli ve yabancı dizinin yanı sıra binlerce filmi barındırıyor. Türkiye’de Netflix’in rakibi niteliğindeki Blu TV yerli ve popüler dizileri almasıyla kullanıcı sayısında artış yaşayan yerli platform özgün belgeselleriyle izleyicilerine keyifli ve verimli anlar yaşatıyor. Blu TV nasıl izleniyor? Blu Tv abonelik fiyatları nedir? araştırmalar yaptık.

Blu TV nedir?


Bünyesinde birçok video içeriği barındıran Doğan holdingin kurucusu olduğu bir dijital platform olan Blu TV, Netflix gibi aylık abonelik ücreti alarak üyelerine erişim izni veriyor. İnternet bağlantısı olmadan yani çevrimdışı çalışmayan Blu TV üye olanlara 7 günlük deneme süresi tanıyor. Üyelik alanlar deneme sürecinde içerikleri ve ya platformu beğenmediklerinde üyelikleri iptal edebiliyor.

Blu TV abonelik ücreti ne kadar?


Sevilen yerli dijital platform Blu TV, abonelerinden aylık ödeme alıyor. Abonelik ücretini Banka veya Kredi kartı ile 22.90 Lira olarak belirleyen Blu TV, Apple uygulama içi ödeme ile 24.99 Lira. Uygulamada güncel abonelik sekmesini açarak abonelikle ilgili bilgilere erişebilirsiniz.

Konfigürasyon hatası nasıl çözülür?


BluTV Konfigürasyon hatası vermesiyle kullanıcılar Blu TV ye giriş yapamadı. Bu sorundan sonra, kullanıcılar arama motorunda hatanın kaynağını aramaya başladı. Peki BluTV neden hata veriyor? BluTV, resmi Twitter hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı. BluTV yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Merhaba, bazı kullanıcılarımız yoğun trafik nedeniyle bağlantı sorunları yaşayabilir. Sorunu en kısa sürede çözmek için hızlı bir şekilde çalışıyoruz. İlginiz için teşekkür ederiz."