Spor
Giriş Tarihi : 15-09-2020 19:51   Güncelleme : 15-09-2020 19:51

Bisikletçilere Başkan müjdesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri sokaklarında bisiklet yolunun daha da artacağını söyledi

Bisikletçilere Başkan müjdesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri halkını sağlıklı yaşam sürmesi için faydalı etkinlikleri önemsediklerini ifade ederek, Kayseri'de bisiklet yollarının daha da fazla olacağını söyledi.

Başkan Büyükkılıç, "Kayseri’de bisiklet ile ilgili çalışmalarımızın takdir toplaması bizleri sevindiriyor. Şunu söylemeliyim ki; mevcut ve açmaya devam edeceğimiz bisiklet yolları ile ilgili detaylı çalışmaları yapmaktayız. Avrupa Hareketlilik Haftası için Spor A.Ş.’miz düzenlediği etkinlik programımız 16 Eylül’de başlıyor. Sabah 07.30’daki etkinliğimiz Tuna Parkı’ndan başlayacak ve Büyükşehir Belediyesi önünde son bulacak" dedi.

Büyükkılıç, "Daha sonraki günler sırasıyla, Sümer Spor Tesisi, Kayseri Park Önü, Talas Paraşüt alanından başlayan bisiklet turları devam edecek. 19 Eylül Cumartesi günü ise Hacılar da yürüyüş etkinliği olacak. Etkinlikler 20 Eylül'de Kayseri Valilik Önünde paten gösterisiyle devam edecek. Etkinlik, Kayseri’nin eşsiz değeri Koramaz Vadisi’ndeki Bisiklet Turuyla sona erecek. Katılımcılara şimdiden iyi eğlenceler diliyorum. Etkinlik süresince amacımız caddelerde vatandaşlarımızın bisikletli insanları görmesi ve vatandaşlarımızın sağlıklı yaşam sürmesi” ifadelerinde bulundu.