Kayserispor
Giriş Tarihi : 27-01-2019 02:15   Güncelleme : 27-01-2019 02:15

Bilal'den tarihi itiraf

İstikbal Mobilya Kayserispor’un gurbetçi futbolcusu Bilal Başacıkoğlu, takım arkadaşlarına önemli bir mesaj verdi. Sapunaru da attığı golü Bilal'e hediye etti

Bilal'den tarihi itiraf

İstikbal Mobilya Kayserispor’da geçtiğimiz hafta içi İstanbul’da ameliyat olan ve bu yüzden Bursaspor maçı kadrosunda bulunmayan Bilal Başacıkoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden takım arkadaşlarına oldukça ilginç bir mesaj gönderdi. 

Müsabakayı televizyondan izleyen ve Cristian Sapuranu'nun 48. dakikada attığı gol sonrasında 7 numaralı kendi formasını havaya kaldırıp, golü kendine hediye etmesi üzerine "Takım arkadaşlarıma bu güzel jest ve destekleri için çok teşekkür ederim. Sahada size yardımcı olmak, birlikte takımı hak ettiği yerlere çıkarma hedefimizi gerçekleştirmek için sabırsızlanıyorum. Bugün maalesef istediğimiz sonucu alamadık önümüzde bakacağız. Bu arada bensiz de hala çok iyi takımsınız" dedi.

Sapunaru hediye etti
Müsabakanın 48. dakikasında takımının beraberlik golünü atan Rumen futbolcu, golü Bilal Başacıkoğlu'na armağan etti. Sapunaru, attığı gol sonrası yedek kulübesine koşup Bilal'in 7 numaralı formasını alıp havaya kaldırdı. 
Maç sonrasında da attığı gol ile takımına eşitlik sayısını getirdiği için mutlu olduğunu ancak takım olarak kazanamadıkları için üzüntü duyduğunu söyleyen Cristian Sapunaru, "Galip gelmemiz gerekiyordu. 1 puan aldık. Üzgünüz. Golü Bilal'e hediye ediyorum. Biran önce takıma katılmasını istiyoruz" cümleleri kurdu.
34 yaşındaki Sapunaru, bu sezon sarı kırmızılı forma altında Süper Lig'de 2 gol, Türkiye Kupası'nda ise 1 gol kaydetti.