Futbol
Giriş Tarihi : 21-01-2020 12:44

Bilal Başacıkoğlu kaç para alacak

Kayserispor'dan ayrılıp Trabzonspor ile anlaşan Bilal Başacıkoğlu, Karadeniz ekibinden ne kadar para alacak. Bilal kaç numaralı formayı giyecek.

Bilal Başacıkoğlu kaç para alacak

Hes Kablo Kayserispor ile sözleşmesinis feshettikten sonra Karadeniz ekibi Trabzonspor ile anlaşmaya varan Bilal başacıkoğlu'nun ne kadar ücret alacağı ve hangi formayı giyeceği belli oldu. Kadrosuna Ndiaye'yi katan, Trabzonspor, Kayserispor ile olan sözleşmesini fesheden ve boşta olan 24 yaşındaki sol kanat Bilal Başacıkoğlu'nu transfer ettiğini resmen açıkladı.

Ücreti
Bordo mavililerin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklama şu şekilde: Şirketimiz ile serbest statüde yer alan profesyonel futbolcu Bilal Başacıkoğlu arasında, opsiyon hakkı kulübümüzde olmak üzere 2,5 yıllık anlaşma sağlanmıştır.
Anlaşmaya göre oyuncuya;
2019/20 sezonu için 162.500.-TL garanti ücret ödenecektir.
Opsiyon hakkının şirketimiz tarafından kullanılması durumunda ise oyuncuya ;
2020/21 opsiyon sezonu için 2.750.000.-TL garanti ücret,
2021/22 opsiyon sezonu için 2.000.000.-TL garanti ücret ödenecektir. Transferle ilgili herhangi bir menajerlik bedeli ödenmeyecektir.

Forma Numarası
Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri Futbol Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen imza töreninde Trabzonspor'a gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Bilal Başacıkoğlu, "Herkese çok teşekkür ediyorum bana bu şans verildiği için. Umarım hem benim hem de Trabzonspor camiası için en iyisi olur" dedi. Bilal Başacıkoğlu bordo mavililerde 45 numaralı formayı giyecek.