Futbol
Giriş Tarihi : 14-05-2020 13:28   Güncelleme : 14-05-2020 14:47

Beşiktaş'ta Corona paniği

Beşiktaş takımında Coronavirüs testlerinin sonuçları çıktı. 8 kişide Covid19 virüs testi pozitif çıktı. Erzurumspor'da da 11 kişide Covid19 virüsü saptandı

Beşiktaş'ta Corona paniği

Türkiye'de Süper Lig maçlarının başlatılıp başlatılmaması konusu tartışılırken, TFF'nin 12 Haziran ile ilgili yaptığı açıklamaya tepkiler sürerken Beşiktaş kulübünde 8 kişide Covid19 virüsüne rastlandığı açıklandı. Beşiktaş Sağlık Ekibi Danışmanı Dr.Tekin Kerem Ülkü bir açıklama yaparak durumu kamuoyu ile paylaştı. Dr.Tekin Kerem Ülkü, "BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde 13 Mayıs Çarşamba günü teknik heyetimiz, futbolcularımız ve tesis çalışanlarımıza ikinci kez Covid-19 virüs testi yapılmıştır. Bu testler sonucunda, 8 kişide Covid-19 test sonucu pozitif çıkmıştır. Testi pozitif sonuçlanan kişilerin takip ve tedavi sürecine, ilgili prosedürler doğrultusunda derhal başlanmıştır" dedi.

Çebi de pozitif
Beşiktaş'ta Başkan Ahmet Nur Çebi ve 8 kişinin corona virüs testi pozitif çıktı. 13 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirilen Covid-19 testi neticesinde pozitif çıkan isimler arasında Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin de olduğu öğrenildi.

Erzurumspor'da 11 kişi..
Türkiye 1. Lig takımlarından Erzurumspor tesisleri karantina altına alındı. 1'i teknik direktör, 1'i A takım serponeli, 4'ü futbolcu, 5'i kulüp çalışanı olmak üzere 11 kişinin virüs testinin pozitif çıkması sonrasında tesisler dezenfekte edilerek 14 gün süreyle kapatıldı. Covid19 virüs testi pozitif çıkan kişilerin Erzurum’daki Pandemi hastanelerinde karantinaya alındığı kaydedildi.
Kulüp Başkanı Hüseyin Üneş, giriş ve çıkışları kapatılan tesise özel kıyafetle gelerek açıklamalarda bulundu. Başkan Üneş, "Kampüsümüz 14 gün boyunca kapalı olacak. 14 gün içerisinde buradaki futbolcularımız da gözetim altında tutulacak. Çünkü onlarda da pozitif çıkma ihtimali olduğunu söylüyorlar. Durumu yarın (bugün) kendi içimizde değerlendireceğiz ve süreci en iyi şekilde yönetmeye çalışacağız. Federasyon başkanımız Nihat Özdemir'e de teşekkür ediyoruz. Aradı ve geçmiş olsun dileklerini iletti" diye konuştu.

TFF'ye sitem
Erzurumspor takım oyuncuları, sosyal paylaşım sitelerinden TFF'ye sitem dolu sözler sarfetti. Hasan Ayaroğlu, Murat Uçar, Ömer Şişmanoğlu ve Yusuf Acer yaptıkları paylaşımlara “ Bu psikolojiyle nasıl futbol oynanacak” notunu düştüler. Teknik heyette bulunan Dünyacan Çiçekverdi ise hastane içerisinde futbolcu İbrahim Akdağ ile çektiği videoda durumlarının iyi olduğunu ve karantinaya alındıklarını belirtti. Erzurumspor Basın Sözcüsü Ahmet Dal da duruma tepki göstererek sosyal medya hesabında kulüp tesislerinin son halini paylaşıp “ Yazık burası bir hastane değil, kulüp tesisi” notunu paylaştı.