Kayserispor
Giriş Tarihi : 11-08-2020 18:24   Güncelleme : 11-08-2020 18:24

Bernard Mensah düğümü çözüldü

Kayserispor ve Galatasaray son dakika transfer haberi. Bernard Mensah ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Mensah, Galatasaray yolunda.

Bernard Mensah düğümü çözüldü

(ÖZEL HABER) Süper Lig'de yeni sezonda teknik direktör Bayram Bektaş ile yola çıkacak olan Hes Kablo Kayserispor'da en önemli sorun Mensah'ın takımdan gidip gitmeyeceği oldu. Mensah ile ilgili bugün çok önemli bir gelişme yaşandı. Galatasaray 2.Başkanı Abdurrahim Albayrak ile Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı yeni bir görüşme yaptı. Yaklaşık 35 dakika süren telefon görüşmesi sonrasında Mensah ile ilgili önemli bir karar alındı.

Bernard Mensah'ın Hes Kablo Kayserispor'dan bir başka takıma satışı ve/veya kiralanışı halinde yüzde 40 pay hakkına sahip Atletico Madrid'i devre dışı bırakacak formül bulundu. Süper Lig'in iki sarı kırmızılı ekibi, takas yapacak ve böylece İspanyol ekibi, bu transferde saf dışı bırakılacak. 

Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Bernard Mensah'ın İstanbul'a gönderilmesi için istediği 3 Milyon Avro'luk rakam, 2 Milyon Avro + 3 futbolcu olarak güncellenmiş durumda. Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim ve Kayserispor teknik direktörü Bayram Bektaş'ın belirleyeceği isimler üzerinde mutabakat sağlanması halinde Mensah takas yoluyla yeni takımına gidecek.

Ganalı futbolcu Bernard Mensah'ın Hes Kablo Kayserispor ile 2021-2022 futbol sezonu sonuna kadar sözleşmesi bulunuyor. Geride kalan sezon başında İspanya'nın Atletico Madrid kulübünden transfer edilen ve 3 yıllık sözleşme imzalanan Mensah, 5 gol atıp 8 asist yaptı. 2125 dakika oyunda kalan, Mensah 2 kez kırmızı kart 8 kez de sarı kart görmüştü.

Haber: Halil Köktaş