Kayserispor
Giriş Tarihi : 25-08-2020 19:02   Güncelleme : 25-08-2020 19:47

Berna Gözbaşı transfer açıklaması

Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, transfer açıklaması yaptı. Berna Gözbaşı, hangi mevkilere takviye yapılacağını açıkladı

Berna Gözbaşı transfer açıklaması

Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, transfer açıklaması yaptı. Sarı Kırmızılı takıma yapılacak takviyeler ile ilgili konuşan Başkan Gözbaşı, transfer yasağının ne zaman kaldırılacağına dair de cümleler kurdu.

3 nokta transfer
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ tarafından kurulan yüksek İrtifa Kamp Merkezi'ne yapılan futbol sahalarının açılış törenine katılan ve 19 yaşaltı futbol turnuvası programına katılan Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, 3 ana mevkiye takviye yapılacağını ifade etti. Başkan Gözçbaşı, "Kaleci sorunumuz yok. Ama stoperde eksiğimiz var. Bunun için öncelikle stoper mevkine takviye yapmak istiyoruz. Ardından kanatlarda eksiğimiz var. Ve tabiki forvet hattını güçlendirmek için, giden oyuncuların yerini doldurabilmek için forvet transferi yapacağız" dedi.

1 Milyon TL kar
Hes kablo Kayserispor'a kazandırılacak yeni oyuncular noktasında titiz davrandıklarının altını çizen Başkan Berna Gözbaşı, "Bu yıl lig uzun sürecek. Sakatlıklar, cezalar olabilir. Bu yüzden yedek oyunculara ihtiyacımız var. Giden oyuncular da oldu. Bernard Mensah, Artem Kravets, Ziya Alkurt gitti. Ben Rienstra gitmek üzere. Kulüpler olarak anlaştık. Miguel Lopes'in sözleşmesinde düzenleme yaptık. Garanti prim kalktı. Yaklaşık 1 Milyon TL kulübümüz karetti. Ben Rienstra'dan bonservis bedeli alacağız. Biz hiç durmadan gece gündüz bu takım için çalışıyoruz. Biz elimiz kalbimizde değil, arkamıza yaslanarak izleyebileceğimiz bir takım oluşturmak istiyoruz. En az maliyetle en verimli oyuncuları almaya çalışıyoruz. Bizim de gönlümüz yıldız oyuncu getirmekten yana ancak belirlenen bir harcama limitimiz var. O yüzden ben hayal satmak istemiyorum. Üç yıllık bir plan yaptık. Aşama aşama daha güzel günlere gideceğiz" diye konuştu.

Başkan Gözbaşı, Yüksek İrtifa Kamp merkezinde bir otelin Kayserispor adına işletilmesini ve gelirinin kulübe kalmasını istediklerini, böylece kulübe sürekli bir gelir kapısı oluşturulabileceğini sözlerine ekledi.

Haber: Halil Köktaş