Kayserispor
Giriş Tarihi : 23-12-2019 10:26   Güncelleme : 23-12-2019 12:10

Berna Gözbaşı rest çekti

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, yöneticilerine seslenerek herkesin para vermesini istedi.

Berna Gözbaşı rest çekti

İstikbal Mobilya Kayserispor'da yine taşlar yerinde oynadı. Ligin 16.haftasında Kayseri'de oynanan Medipol Başakşehir maçını da farklı mağlubiyetle noktalandırarak taraftarının yüzünü yere yıkan Kayserispor'da Başkan Berna Gözbaşı sert bir açıklama yaptı.

Transfer..
Henüz görev dağılımının bile gerçekleştkirilemediği İstikbal Mobilya Kayserispor Yönetim Kurulu'nda istifa sözcüğü ağızlara alınmaya başlandı. Bunu da yüksek sesle dile getiren ilk isim sarı kırmızılı takımın ilk bayan başkanı seçilen Berna Gözbaşı oldu. Medipol Başakşehir maçı sonrasında kendisine uzatılan mikrofonlara konuşan Başkan Berna Gözbaşı, 4-1'lik yenilgiden ötürü üzgün olduğunu ifade ederek tüm planların devre arasında gerçekleştirilecek transferler üzerine yapıldığıını ifade etti.
Kayserispor kulübünün içerisinde bulunduğu ekonomik durumdan sözeden Başkan Gözbaşı, "Akıllı transferler yapmak istemiyoruz. Şehrin parasını sokağa atmak istemiyoruz. Umudumuzu kaybetmiyoruz. 5-6 pozisyonda transfer görüşmelerimiz var. Bunların finansını ayarlamaya çalışıyoruz. Kaynak bulmaya çalışıyoruz" dedi.

"Ya para ya istifa"
Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nden bir destek olduğunu da ifade eden Başkan Berna Gözbaşı, "Bu kaynağın banka kesintisine gitmesini ve bunu transfer için kullanmak istiyoruz. Bunun için görüşmelerimiz sürüyor. Kendi yönetim kurulmundan da destek istiyorum. Ne durumda olduğumuzu herkes biliyor. Sadece maçlara gelip gitmek, yönetim kurulunda olmanın gereği değildir. Herkes gerçeği kabul etmeli. Bu gerçeğin içinde olmak istiyorsa elini taşın altına koymalı. Aksi taktirde yönetim kurulunda kimsenin poz vermesine gerek yok" cümleleri kurdu.

Adrese teslim
İstikbal Mobilya Kayserispor Yönetimi'nde hangi yöneticilerin para vereceği ise merakla bekleniyor. Özellikle kulübe gönderdiği icra işlemleri ile ün yapan Kayserispor eski başkanlarından Recep Mamur'un şu anki yönetim kurulu içerisinde olmasını istediği Yücel Şahin, Oğuz Ortaköylüoğlu ve Rıfat Pehlivan'ın "Biz Mamur'un temsilcisiyiz" dedikleri biliniyor. Bunun dışında yeralan yöneticilerden kimlerin elin taşına koyacağı ise muamma..

Haber: Yavuz Yıkılmaz