Kayserispor
Giriş Tarihi : 03-06-2020 12:47   Güncelleme : 03-06-2020 12:47

Berna Gözbaşı eski başkanı eleştirdi

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, eski Başkan Recep Mamur ve Mamur'un kontenjanından yeni yönetimde yeralan Rıfat Pehlivan'ı eleştirdi.

Berna Gözbaşı eski başkanı eleştirdi

Kayseri'de yayın yapan Tv1 televizyonundaki spor programına katılan Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, eski Başkan Recep Mamur'un verdiği sözü tutmamasını ve o dönemki yönetim şeklini eleştirdi.

"Fabrika gibi.."
Berna Gözbaşı, beraber yöneticilik yaptığı Erol Bedir döneminde yapılan yanlışları dile getirirken uzun yıllar Kayserispor Başkanlığı yapan Recep Mamur'un da yönetim şeklini eleştirdi. Berna Gözbaşı, canlı yayında yaptığı konuşmada, "Dönüp dönüp geçmişe kavga etmek istemiyorum. Biz önümüze bakalım. Hayatım boyunca erkek egemen yerlerde yönetici oldum. İşin, yöneticinin kadını erkeği yok. Ben, kulübü fabrikamı yönetir gibi yönetiyorum. Erkekler de bunu yapsaydı, kulüpler batma noktasına gelmezdi" cümleleri ile Recep Mamur'a gönderme yaptı.

"Sözünü tutmadı"
Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, kendisine yöneltilen "Size vadedilen sözler yerine getirildi mi" sorusuna "Destek vaadleri vardı. 2 tane futbolcu getirip verecek Recep başkan vardı. Hala almadı. Hatta Kasımpaşa maçı sonrasında kendisine 2 futbolcu sözünü de hatırlattım" diye konuştu.

"Tribüne gitsin"
Eski Başkan Recep Mamur'un ricası ile mevcut yönetim kurulu listesine yazılan Avukat Rıfat Pehlivan'ı da sert dille eleştiren Başkan Berna Gözbaşı, "Kasımpaşa maçı dönüşünde sürekli konuşuyor. Takımı eleştiriyor. Emek vermeden, sadece yorum yaparak yöneticilik olmaz. Rıfat Pehlivan tribünden geliyorsa, tribüne gidecek, yönetime girmeyecek. Destek vermeden, yönetime katkı vermeden yöneticilik olmaz. Kayserispor sevgisi böyle olmaz" diye de çıkıştı.

4 yöneticiye teşekkür
Hes Kablo Kayserispor Yönetim Kurulu Başkanı Berna Gözbaşı, televizyon programında kulübe hem mesai hem de ekonomik katkı veren 4 yöneticiye teşekkür etti. Berna Gözbaşı, "Göreve geldiğimizden bu yana 70 Milyon 541 Bin TL para ödedik. 10 Milyon TL faiz ödemesi yaptık. 36 milyon Tl vadesi geçmiş borç vardı. 26,3 Milyon TL Federasyon'dan geldi. 13,7 Milyon TL bankadan kredi çektik. 28 Milyon TL ben verdim. Geri kalan 1,5 milyon TL yöneticiler Mustafa Tokgöz, İsa Gün, Ali Kaynar ve Mustafa Gülsoy verdi. Kendilerine de teşekkür ediyorum" cümleleri kurdu.