Gündem
Giriş Tarihi : 13-05-2020 19:36   Güncelleme : 13-05-2020 19:36

Berber ve Kuaförler liste tutacak

Kayseri Valiliği kararı açıkladı. Bundan böyle Berberler, Kuaförler ve Güzellik merkezleri, müşterilerin listesini tutacak

Berber ve Kuaförler liste tutacak

Covid-19 virüs salgını ile mücadele kapsamında alınan kararlar çerçevesinde yeni kararlar alınıyor. İl Hıfsızsıhha Kurulu tarafından alınan karar kapsamında, berberler ves kuaförlere yeni bir uygulama getirdi. Berberler, kuaförler ve güzellik salonları, olası bir vaka durumunda temaslı taramasında kullanmak üzere tıraş ettiği müşterilerinin listesini tutacak.

50 gün aradan sonra yeniden kapılarını müşterilerine açan Berberler, Kuaförler ve Güzellik salonları için alınan kararı Kayseri Valiliği kamuoyu ile paylaştı. Geride kalan Pazartesi gününden bu yana müşteri kabul etmeye başlayan berberler ve kuaförler, her önüne geleni tıraş edemeyecek. Kayseri Valiliğinden yapılan açıklamada, "İlimizde faaliyet göstermekte olan berber, kuaför ve güzellik salonlarında, hizmet almak için başvuranların hizmet alış sırasına göre isim, iletişim bilgisi ve başvuru saatlerinin olası bir vaka durumunda temaslı taramasında kullanılmak üzere liste halinde tutulması, tutulan listenin günlük olarak, Berberler ve Kuaförler odasına bildirilmesine oy birliği ile karar verilmiştir" denildi.