Basketbol
Giriş Tarihi : 12-01-2021 15:47   Güncelleme : 12-01-2021 15:51

Bellona Kayseri'den Memduh Büyükkılıç'a veryansın

Bellona Kayseri Basketbol Yönetim Kurulu, takıma maddi destek vermeyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'a çıkıştı.

Bellona Kayseri'den Memduh Büyükkılıç'a veryansın

Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde mücadele veren Bellona Kayseri Basketbol takımı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nden hiç bir şekilde destek alamadığını belediye başkanı Memduh Büyükkılıç'ın takımın sorunlarına uzak kaldığı gerekçesi ile tepki gösteren bir açıklama yaptı.

"Destek verilmeyecekse.."
Bellona Kayseri Basketbol takımı yönetim kurulu imzasıyla servis edilen açıklamada, "Bu takımın en büyük destekçisi ve asıl sahibi 8 senedir olduğu gibi Büyükşehir Belediyesi’dir. Özhaseki bakanımızın desteği ile hayatta kalan bu kulüp, bakanımızdan sonra önceki dönem Belediye Başkanımız sayın Mustafa Çelik tarafından da çok desteklenmiş ve bu günlere gelmiştir. Ancak yerel seçimlerden sonra değerli büyüğümüz, abimiz Memduh Büyükkılıç başkanımızın Büyükşehir Belediye başkanı olmasından sonra hiçbir destek alamamış, her geçen gün dibe doğru ilerlemiştir. Şayet bu kulüp hayatta kalmayacak, desteklenmeyecek ise kapısına kilit vurmak en basit yoludur" senzenişinde bulunuldu.

"Ligi tamamlayamayız"
15 senelik Süper Lig tarihinde 3 kez Avrupa Finali, 2 kez Eurolig Çeyrek Finali, 1 kez Türkiye Finali ve 1 kez de Türkiye Kupası finali oynayan Bellona Kayseri Basketbol takımı, içerisinde bulunduğu ekonomik darboğazdan kurtulmak için destek bekliyor. Sarı Kırmızılı yönetkiciler, 6 kez isim değişikliği yapan kulübün geleceği ile ilgili olarak, "içinde bulunduğumuz maddi manevi zorlu dönemde, Büyükşehir Belediye başkanımız sayın Memduh Büyükkılıç’ın ve değerli büyüklerimizin şehrimizin güzide kulübüne sahip çıkarak, eski başarılı günlerimize dönmeyi arzu ediyoruz. Gerek pandemi sürecinin getirdiği zorluklar,  gerekse ekonomik şartlardan dolayı kulübümüzün ayakta kalması mümkün gözükmemektedir. Kulübümüzün, şehrimizden gerekli desteği alamaması durumunda ne yazık ki bu sezonu bile tamamlaması zordur" ifadelerine yer verildi.