Basketbol
Giriş Tarihi : 15-05-2020 04:14   Güncelleme : 15-05-2020 04:14

Bellona Kayseri tescil bekliyor

Bellona Kayseri Basketbol takımı, liglerin noktalanması ve önümüzdeki sezon Avrupa Kupası maçlarına katılma hakkı elde etmek için tescil bekliyor

Bellona Kayseri tescil bekliyor

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun liglerin tamamlanmasına 4 hafta kala Coronavirüs salgınından ötürü maçları ileri bir tarihe ertelemiş, 11 Mayıs günü de Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu sezonun noktalandırıldığını açıklamıştı. TBF Başkanı'nın bu açıklaması sonrasında Bellona Kayseri Basketbol takımı, kulübe yapılacak olan resmi tescil belgesini bekliyor. Böylece sarı kırmızılı takım önümüzdeki sezon Avrupa Kupası maçlarına katılabilecek.

Avrupa vizesi
2019-2020 sezonunda maçlar oynanmayacağını, şampiyon takım belirlenmeyeceğini ifade eden TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, puan tablosundaki sıralamaya göre önümüzdeki sezon Avrupa Kupası maçlarına katılacak takımların belirleneceğini söylemişti. Buna göre, 20 hafta sonunda 28 puanı bulunan ve 8. sırada yeralan Bellona Kayseri Basketbol takımı, 2020-2021 sezonunda Avrupa Kupası maçları oynayabilecek.

Eurocup
Statüye göre, ilk 2 sırada bulunan Fenerbahçe ile Galatasaray önümüzdeki sezon Euroleague'de, sonra sıralanan 6 takım Çankaya Üniversitesi, Ormanspor, İzmit Belediyespor, Beşiktaş, Mersin Büyükşehir ve Bellona Kayseri ise EuroCup maçlarına katılma hakkı elde edecek.