Basketbol
Giriş Tarihi : 26-08-2020 18:53   Güncelleme : 26-08-2020 18:53

Bellona Kayseri maç takvimi

Bellona Kayseri Basketbol takımının maç takvimi belli oldu. Kadınlar Basketbol Süper Ligi ne zaman başlıyor. Kadınlar Basketbol Ligi fikstürü belli oldu

Bellona Kayseri maç takvimi

Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi fikstür çekimi gerçekleştirildi. 3 Ekim 2020’de başlayacak Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde 13 takım mücadele edecek.

ilk hafta programı
Bellona Kayseri Basketbol takımının da mücadele vereceği ligde Adana Basketbol, Beşiktaş, Botaşspor, Çankara Üniversitesi, Elazığspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Hatay Büyükşehir Belediyespor, İzmit Belediyespor, Nesibe Aydın, Ormanspor ve Mersin Yenişehir da boy gösterecek. Gerçekleştirilen fikstür çekimi sonrasında 13 hafta sürecek ligin ilk yarısının ilk hafta maçları şu şekilde oldu:
Nesibe Aydın-Adana Basketbol
Fenerbahçe-Galatasaray
Ormanspor-Hatay B.B.spor
Bellona Kayseri-İzmit Bel.spor
Elazığspor-Çankaya Üniv.
Mersin Yenişehir-Botaş
Beşiktaş (BAY)

Bellona Kayseri fikstürü
Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Liginde mücadele edecek olan Bellona Kayseri Basketbol'un fikstürü belli oldu. 2020-2021 sezonunda ilk hafta karşılaşmasında sahasında İzmit Belediyespor'u konuk edecek sarı kırmızılı ekip, sezonu da sahasında Çankaya Üniversitesi maçıyla noktalayacak. Bellona Kayseri Basketbol, ligin 10. ve 23. haftasını BAY olarak geçirecek. Bellona Kayseri Basketbol'un 13 haftalık ilk yarı lig fikstürü şöyle:
1.Hafta İzmit Bel.por (I)
2.Hafta Hatay B.B.spor (D)
3.Hafta Galatasaray (I)
4.Hafta Adana Basket (D)
5.Hafta Nesibe Aydın (I)
6.Hafta Fenerbahçe (D)
7.Hafta Ormanspor (I)
8.Hafta M.Yenişehir (I)
9.Hafta Elazığspor (D)
10.Hafta BAY
11.Hafta Botaş (D)
12.Hafta Beşiktaş (I)
13.Hafta Çankaya Üniv. (D)