Basketbol
Giriş Tarihi : 04-07-2020 16:19   Güncelleme : 05-07-2020 11:16

Bellona Kayseri kupa istiyor

Bellona Kayseri Basketbol İdari Menajeri Fikri Gençaslan, yeni sezonda başarı çıtasını yükseltip bunu kupayla taçlandırmak istediklerini söyledi.

Bellona Kayseri kupa istiyor

Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde mücadele veren Bellona Kayseri Basketbol takımı, yeni sezonda başarı çıtasını yükseltmek istiyor. Son bir kaç sezondur ekonomik sıkıntılardan ötürü ligde üst sıraları kovalayamayan sarı kırmızılılar, yeni sezon öncesi kolları erken sıvadı. İç ve dış transfer çalışmalarını büyük ölçüde halleden Bellona Kayseri Basketbol takımı, yine Kayseri'nin gururu olmak istiyor.

Bellona Kayseri Basketbol takımı İdari Menajeri Fikri Gençaslan, 2020-2021 basketbol sezonu için transfer çalışmalarını büyük ölçüde hallettiklerini, önce coach Ayhan Avcı ile anlaştıklarını ardından 4 yabancı 5 yerli oyuncu ile yeni sezon için anlaşmaya vardıklarını söyleyerek, "Yapacağımız bir kaç takviye ile gücümüze güç katıp yeni sezonda başarı çıtasını yukarılara çekmek istiyoruz" dedi.

Kupa zamanı
Haber müdürümüz Yüksel Yıkılmaz'ı ziyaret ederek hem takımın imzalı formasını hediye eden hem de yeni sezon planları ile ilgili bilgiler veren İdari Menajer Fikri Gençaslan, "Pandemi süreci maalesef her alanı olduğu gibi basketbol dünyasını da olumsuz etkiledi. Bu süreçte ağabeyimi de kalp krizinden kaybettim. Hem spor dünyasındaki hem çevremizdeki olumsuzluklar açıkçası çok canımızı sıktı. Ancak önümüze umutlu bakıyoruz. Bellona Kayseri Basketbol takımını yeni sezonda başarıya taşıyarak hem şehrimize hem de ülkemize güzel sevindirici haberler vermek istiyoruz. Gerçekten hepimizin morale motivasyona ihtiyacı var. Sanırım bunu da en güzel şekilde spor alanında yapabiliriz. Bu yüzden Bellona Kayseri basketbol takımı olarak Kayseri'nin gururu olmak istiyoruz. Bu uğurda bize destek olan başta sponsorumuz olmak üzere herkese Yönetim Kurulu adına teşekkür etmek isterim. Umarım hedefimize ulaşırız. Artık basketbolda Kayseri'ye bir kupa kazandırmanın zamanı geldi diye düşünüyorum" dedi.